استاندار اردبیل: اجرای طرح محدودیت کرونا مستلزم همکاری مردم است

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل با اشاره به آغاز اجرای طرح محدودیت های کرونایی از اول آذرماه همه مردم استان را به همکاری در اجرای این طرح برای رسیدن به وضعیت سفید فراخواند.

 اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در گفت و گویی خبری  اظهار داشت: طرح محدودیت عبور و مرور در سه قالب از اول آذرماه در شهرستان‌های با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد اجرا می‌شود.
وی بیان کرد: طرح مدیریت هوشمند تردد اولین طرح  است‌ که در قالب آن تردد از شهرهای قرمز ، زرد و نارنجی به شهرهای دیگری غیر از شهری که در آن سکونت دارند،ممنوع بوده و هرگونه تخلف شامل جریمه می‌شود.
استاندار اردبیل ادامه داد: سه شهرستان اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد دارای  وضعیت قرمز ، چهار شهرستان خلخال ، گرمی، اصلاندوز  مغان  و نیر دارای ضعیت نارنجی  هستند که تردد به این شهرها برای اتومبیل ‌ای افراد غیرساکن این شهرها ممنوع است.
 بهنامجو گفت: ورود و خروج  افرادی که دارای توجیه از قبیل ماموریت کاری و یا تردد برای معالجه باشند تسهیل شده  و با ارایه مستندات معتبر، پلیس راهنمایی اجازه تردد خواهد  داد و به غیر از این به هیچ وجه اجازه تردد داده نخواهد شد.
رییس ستاد استانی مقابله با کرونا تصریح کرد: علاوه بر این  طرح دیگری از روز شنبه اجرا می‌شود که براساس آن از تردد خودروها در داخل شهرها از ۹ شب تا چهار صبح جلوگیری خواهد شد.
وی دلیل این محدودیت را جلوگیری از رفت و آمد برای تجمع دورهمی‌های خانوادگی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر در بیمارستان‌ها شاهد این هستیم که  بیشتر بیماران بستری از  طریق دورهمی‌های خانوادگی مبتلا شدند.
بهنامجو به اجرای طرح تعطیلی کسبه و بازار در شهرهای قرمز از اول آذرماه اشاره کرد و گفت: در شهرهای قرمز از اول آذرماه به جز مراکز ارائه خدمات مهم و اساسی از جمله سوپرمارکت ها، تعمیرگاه‌ها و خدمات امدادی همه کسبه تعطیل می شود.
وی با اشاره به اعمال دورکاری برای کارمندان نیز گفت: در وضعیت قرمز یک سوم  و در وضعیت نارنجی یک دوم  از کارکنان در ادارات حاضر می‌شوند.
وی با بیان اینکه دور کاری نباید خللی در ارایه خدمات به مردم ایجاد کند ، تصریح کرد: بدلیل جلوگیری از تردد بین شهری برخی اقدامات از مرکز استان به ادارات در شهرستان‌ها تفویض اختیار شده و همچنین تاکید شده تقسیم کارها طوری باشد که خدمات به مردم ارائه و پیگیری‌ها به صورت تلفنی انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =