کرونا باز هم جشنواره کتاب سال مازندران به تعویق انداخت

ساری-ایرنا- شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های ناشی از آن برای سومین بار اختتامیه نخستین جشنواره کتاب سال مازندران را به تعویق انداخته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، اختتامیه این جشنواره ابتدا قرار بود ۲۵ خرداد ماه سال جاری برگزار شود که به دلیل تداوم شیوع کرونا و وضعیت قرمز مازندران به شهریور ماه موکول شد. بعد از آن هم با تاخیر دوباره ، ۲۸ آبان امسال زمان اختتامیه انتخاب شد که  این زمان نیز به دلیل همزمانی با محدودیت های کرونایی به آذر ماه موکل شده است.
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران روز پنجشنبه از قول مدیرکل این دستگاه فرهنگی اعلام کرد که : به دلیل آمادگی استان برای اجرای طرح محدودیت های کرونایی و همراهی فرهنگ دوستان با این طرح ، زمان برگزاری اختتامیه جشنواره کتاب سال به تعویق افتاده است.
عباس زارع افزود : به دلیل شرایط کرونایی اختتامیه جشنواره کتاب سال استان که قرار بود ۲۸ آبان ماه سال جاری برگزار شود به نیمه دوم آذر ماه همزمان با هفته پژوهش موکول شده است.
وی گفت : با توجه به محدودیت های کرونایی برای رعایت پروتکل های بهداشتی ، در اختتامیه جشنواره کتاب سال استان تنها از برگزیدگان برای تجلیل دعوت خواهد شد.
نخستین جشنواره کتاب سال مازندران با مشارکت اداره کل کتابخانه های عمومی ، خانه کتاب و ادبیات ایرانیان در دو بخش تبری و برگزیدگان فارسی برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: در بخش کتاب های تبری یک نویسنده برگزیده و دو نویسنده شایسته تقدیر و در بخش نویسندگان مازندرانی که آثار خود را به فارسی نگارش کرده‌اند نیز چهار نویسنده برگزیده و ۶ نویسنده شایسته تقدیر جوایز دریافت می کنند.

وی افزود : در اختتامیه جشنواره کتاب سال از دو کتاب پژوهش هایی درباره ترانه های جنوبی دریای کاسپین اثر  ابوالقاسم اسماعیل پور و به سرپرستی طیار یزدان پناه لموکی و  مجموعه پنج جلدی داستان های شفاهی مازندران به کوشش نادعلی فلاح، رونمایی  می شود.
نخستین جشنواره کتاب سال مازندران از دی ماه سال با ارسال فراخوان شروع به کار کرد و طبق اعلام دبیرخانه این جشنواره ، در مجموع در دو بخش بیش از ۲۶۰ اثر ارائه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha