نشست "ذلت خیانت به آرمان‌های اسلامی فلسطین " در قم برگزار شد

قم-ایرنا- اجلاسیه مجازی ”ذلت تسلیم و خیانت به آرمان‌های اسلامی با پیام آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید و با سخنرانی شخصیت های حوزوی روز پنجشنبه درقم برگزار شد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این نشست، گفت: مسلمانان آزاده و مومنان انقلابی سالهاست که شاهد رفت‌وآمدها و هماهنگی‌های پنهان برخی از حاکمان فاسد اسلامی با جبهه استکبار و اسرائیل هستند.

آیت الله محمد یزدی اضافه کرد: هیچ‌گاه تجاهر به رابطه با این رژیم غاصب و پشت کردن به امت اسلامی از سوی حاکمان دست‌نشانده اسلامی دور از انتظار نبوده است و از این حاکمان انتظار دیگری هم نمی‌رود.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: آشکار شدن پلیدی‌های پنهان این حاکمان تاسف انگیز است اما حساب مردم این ملت‌ها با حاکمان فاسد جدا است.

وی عنوان کرد: آزادگان جهان و مومنان انقلابی هرگز اسرائیل غاصب را به رسمیت نخواهند شناخت.

یزدی گفت: نمایش‌های مضحک این حاکمان خودفروخته، مردم را از دفاع از آرمان قدس شریف ناامید نمی‌کند بلکه قوای جبهه حق را قوی‌تر خواهد کرد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: مساله قدس هرگز مساله این حاکمان نبوده است.

یزدی با اشاره به اهمیت مساله فلسطین عنوان کرد: مساله قدس شریف یکی از اساسی‌ترین مسائل و چالش‌های دنیای اسلام است.

وی یادآور شد: هر کس که به جرگه ظالمان و غاصبان فلسطین بپیوندد به سرنوشت مختوم آنها که نابودی و سقوط است، دچار خواهد شد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: وظیفه امروز امت اسلام پشتیانی جبهه حق و روشن نگه‌داشتن این راه است.

هویت کشورهای اسلامی در دفاع از مصالح آنها است

نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در ادامه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: هویت هر امت و کشوری در دفاع از مصالح خود و میزان قوه اراده آن در پیگیری منفعت‌ها و مقاصد خویش است.

آیت الله محسن اراکی ادامه داد: عزت دولت‌ها در منطق اسلام، آن اراده مستحکمی است که در برابر چالش‌ها و مشکلات خارجی و داخلی بتواند مقاومت کند و شکست نخورد.

وی یادآور شد: مقاومت اسلامی جلوه‌ای از اراده مستحکم امت اسلام در برابر چالش‌ها و مشکلات خارجی و داخلی در برابر جبهه استکبار جهانی است.

وی اضافه کرد: سازش‌کاری در برابر غاصبان و مستکبران باروحیه مؤمنین سازگار نیست.

مسئول دبیرخانه مجمع عمومی جامعه مدرسین اظهار داشت: عادی‌سازی روابط با اسرائیل همیشه به ضرر ملت‌های مسلمان تمام‌شده که نمونه بارز آن کشور مصر و حاکمان آنها در همین چند دهه اخیر است.

وی عنوان کرد: وضع اقتصادی، فرهنگی و علمی و غیره مصر امروز از قبل از عادی‌سازی روابط با اسرائیل ضعیف‌تر شده است.

اراکی اظهار کرد: کشوری که دچار تفرقه داخلی باشد نمی‌تواند اراده و هویت پایداری داشته باشد و امروز امت اسلامی با دو چالش تفرقه‌های داخلی و قدرت استکباری روبه‌رو شده است.

اهمیت منطقه غرب آسیا

مسئول دبیرخانه مجمع عمومی جامعه مدرسین با اشاره به اهداف جبهه استکبار از تشکیل اسرائیل در منطقه غرب آسیا، خاطرنشان شد: هرکس بتواند بر منطقه غرب آسیا تسلط پیدا کند می‌تواند سلطه خود را برجهان توسعه دهد.

اراکی گفت: موقعیت سوق‌الجیشی، انرژی و مرکزیت ادیان الهی از ویژگی‌های مهم غرب آسیا و به تعبیر غربی‌ها، خاورمیانه است.

نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین اظهار داشت: ۷۰ درصد از انرژی دنیا در غرب آسیا متمرکزشده و اگر کشورهای اسلامی با یکدیگر متحد بودند فقط باقدرت و مزیت انرژی می‌توانستند بر تمام دنیا سلطه پیدا کنند.

وی ادامه داد: جبهه غرب به‌درستی فهمیده که اگر تسلط خود را در غرب آسیا از دست بدهد نمی‌تواند سلطه خود را در جهان تحکیم ببخشد.

اراکی گفت: کشورهای اسلامی بدانند که ما به امثال رژیم صهیونیستی نیاز نداریم بلکه آنها هستند که از هر نظر با ما محتاج هستند و کشورهای منطقه غرب آسیا قدرت ذاتی دارند.

وی اضافه کرد: هدف از تشکیل اسرائیل در منطقه نه برای قدرت بخشی به کشورهای اسلامی که برای عقب نگه‌داشتن و جلوگیری از پیشرفت ملت‌های غرب آسیا است.

خطر دوست پنداری دشمنان

مسئول دبیرخانه مجمع عمومی جامعه مدرسین با انتقاد از سخنان برخی از مسوولان کشور در انتقاد از دشمن‌تراشی جبهه مقاومت، ابراز داشت: بزرگ‌ترین خطای این کشور است که دشمنان خود را دوست بپندارد.

نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین ابراز داشت: یکی از توطئه‌هایی که امروز در کشور ما در حال انجام است، ترساندن مردم از جنگ است، ما آغازکننده جنگ نیستیم و روحیه جهادی خودمان را هرروز تقویت خواهیم کرد.

اراکی ادامه داد: صلح برای زمانی که کشوری در حال جنگ با ما نباشند.

وی ادامه داد: مقاومتی از آن دم می‌زنیم و به دنبال هستیم، اراده پایدار برای جلب مصالح و منفعت‌های ملت ایران و کشورهای اسلامی هستیم.

وی یادآور شد: ما نمی‌خواهیم ذره‌ای خسارت به منافع آمریکا در منطقه بزنیم بلکه ما از منافع خودمان می‌خواهیم دفاع کنیم و مشکل از آنجایی شروع می‌شود که آمریکا و یک درصد سرمایه‌دار زالوصفت آنها نمی‌گذارد دیگران از منافع خود دفاع کنند.

نائب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین گفت: امروز مستضعف‌ترین مردم، مردم آمریکا و اروپا هستند که حاکمان آنها اجازه نمی‌دهند مردم آنها آزادانه از حقوق انسانی و شهروندی خود دفاع نمایند.

غصب فلسطین تعرض به هویت مسلمانان است

مدیرحوزه‌های علمیه کشور گفت: حوزه‌های علمیه از همان روزی که این خنجر بر قلب امت وارد شد و این رژیم در منطقه غرب آسیا تشکیل شد با آن مخالفت کرده است.

آیت الله علی رضا اعرافی ادامه داد: غصب فلسطین که برآمده از جنگ جهانی دوم است یک پدیده و اشغالگری بسیار وسیع در تاریخ بشریت به‌حساب می‌آید.

امام‌جمعه قم افزود: غصب فلسطین یک هجوم گسترده به امت اسلام و تعرض و تحقیر آن بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: قدس قبله اول مسلمانان است و غصب آن تعرض به نمادها و مقدسات ملت اسلام است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: مساله فلسطین یک مساله چندبعدی است که با تمام کشورهای اسلامی گره‌خورده است.

وی ادامه داد: مساله فلسطین از یک‌سو مساله ملی و وطنی برای ساکنان آنها و از طرفی یک قصه عربی است و تمام جهان عرب در معرض یک تعرض آشکار است.

اعرافی گفت: مهم‌تر از ابعاد عربی و قومی، فلسطین یک مساله مهم اسلامی است و هرگز دین اسلام اجازه نمی‌دهد که یک سرزمین از آن با توطئه‌های جهانی از آن جدا بشود که این مواضع در سخنان امام راحل کاملا نمایان است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: علاوه بر این‌ها، مساله فلسطین یک مساله انسانی است و این غصب بدترین و جنایت‌بارترین غصب تاریخ است.

اعرافی گفت: نقشه از "نیل تا فرات" از همان ابتدا بر روی میزهای صهیونیست جهانی پهن بوده و امروز هم در جریان است اما به دلیل قدرت روزافزون جبهه مقاومت اسلامی پیشبرد نقشه‌های توسعه‌طلبانه آنها کند شده است.

نقشه "نیل تا فرات" در جریان است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تاکید کرد: اگر کشورهای اسلامی ذره‌ای عقب بنشینند، آنها جلوتر خواهند آمد.

عضو فقهای شورای نگهبان رهبری ادامه داد: اسرائیل طرح‌های توسعه‌طلبی جغرافیایی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را به‌صورت هم‌زمان به‌پیش می‌برد.

وی ابراز داشت: ما از هرگونه غصب در سرتاسر جهان مخالفیم و در مساله "قره‌باغ" هم مواضع خودمان را بر مبنای منطق اسلامی خود اعلام کردیم.

اعرافی تصریح کرد: زشت‌ترین حالات عادی‌سازی و سازش امت سلام با اسرائیل در دوره ریاست جمهوری ترامپ اتفاق افتاد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: فرازوفرودها در مبارزه با اسرائیل وجود دارد اما این ذلت‌های تسلیم قطعاً با شکست روبه‌رو خواهد شد.

وی اضافه کرد: هدف ترامپ از طرح معامله قرن، مصرف داخلی برای انتخابات اخیر بود اما هرکس که به دنبال عادی‌سازی و ظلم در حق دیگران باشد قطعاً در آینده تاریخ نامی از آنها باقی نخواهد ماند.

اعرافی گفت: دکترین انقلاب اسلامی مانع از پیشبرد اهداف اسرائیل غاصب خواهد شد و ما از کشورهای اسلامی هم درخواست می‌کنیم تا هرگونه روابط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود را با آنها قطع کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =