۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84115949
۲ نفر

برچسب‌ها

۸۸ هزار تُن کود شیمیایی در خراسان رضوی توزیع شد

مشهد- ایرنا- مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۸۸ هزار تن انواع کود شیمیایی یارانه‌دار برای مصرف در این استان خریداری و بین کشاورزان توزیع شده است.

ایرج ناصری‌مقدم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کار تامین و توزیع کود شیمیایی در قالب شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی بر عهده تعداد ۶۵ کارگزاری کود در اقصی نقاط این استان است که از طریق شبکه تعاون روستایی و با کمک اتحادیه‌های تعاون روستایی و شرکت خدمات حمایتی بین کشاورزان توزیع شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس همه کارگزاریها و تشکلهای مرتبط در خراسان رضوی موظف هستند کود مورد نیاز زراعت را به صورت به هنگام در اختیار کشاورزان در سراسر خراسان رضوی قرار دهند.

مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: تلاش می‌کنیم تا نهاده‌های کشاورزی به موقع به دست کشاورزان و بهره‌برداران برسد.

خراسان رضوی ۶۹۲ شرکت تعاونی روستایی با افزون بر  ۱۲۸ هزار نفر عضو دارد که رتبه نخست این حوزه در بین استانهای کشور محسوب می‌شود.

همچنین افزون بر ۵۵۰ هزار نفر در سطح روستاهای خراسان رضوی زیر پوشش خدمات شبکه تعاون روستایی هستند که رتبه نخست کشوری این حوزه نیز متعلق به خراسان رضوی است.

سالانه پنج میلیون و ۹۰۲ هزار تن انواع محصولات شامل چهار میلیون و ۸۲۸ هزار تن محصول زراعی و یک میلیون و ۷۳ هزار تن محصول باغی توسط  ۳۰۰ هزار بهره‌بردار در خراسان رضوی تولید می‌شود. 

افزون بر یک میلیون و ۷۱۴ هزار نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در دو هزار و ۵۴۰ روستای این استان سکونت دارند و روستاییان خراسان رضوی ۸.۴ درصد از کل جمعیت روستایی ایران را تشکیل می‌دهند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =