۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۰
کد خبرنگار: 3124
کد خبر: 84115948
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سه برابر شدن آمار مبتلایان کرونا در تفت

یزد_ایرنا_ رییس شبکه بهداشت و درمان تفت گفت: آمار مبتلایان سرپایی و بستری کرونای این شهرستان در آبان ماه در مقایسه با مهرماه سه برابر شده است.

سید محمود واعظ پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روند مبتلایان به کرونا در شهرستان تفت طی ماه های سال افزایشی بوده است به طوری که آمار مهرماه دو برابر مجموعه مرداد و شهریور بوده است و تعداد موارد مثبت کرونا در دو ماه اخیر  معادل ۴ ماهه اول سال بوده است.

دبیر ستاد کرونای شهرستان تفت تصریح کرد: بنا به بررسی‌های انجام شده ۵۱ درصد انتقال ویروس از طریق دورهمی ها و اجتماعات خانوادگی بوده است.

وی با بیان اینکه شهرستان تفت در دو هفته اخیر در وضعیت قرمز کرونایی بوده است، از مردم شهرستان خواست تا با شدت بیشتری شیوه نامه های بهداشتی خصوصاً حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شست و شوی مرتب دست ها را رعایت کنند.

واعظ پور ادامه داد: افراد به محض مشاهده علائم کرونا به پزشکان مراجعه کنند یا مشاوره تلفنی با پزشکان داشته باشند و چنانچه مشکوک به ابتلا کرونا بودند، قرنطینه را بلافاصله شروع  کنند و منتظر جواب تست نمانند.

 وی اضافه کرد: مرکز خدمات جامع سلامت محمد رسول الله در دو شیفت صبح و عصر در خدمت شهروندان عزیز  تفتی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تفت با اشاره به مشکل تأمین هزینه دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان شهید بهشتی از همه خیران و سازمان های مردم نهاد خواست تا برای تأمین هزینه آن مشارکت کنند.

واعظ پور تأکید کرد: انجام محدودیت‌های ترافیکی و  شغلی بدون رعایت مردم به هیچ عنوان کارساز نخواهد بود و مکمّل این اقدامات همکاری و همراهی مردم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها