دریافت تسهیلات دغدغه کارآفرینان خراسان شمالی است 

بجنورد- ایرنا- رییس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: یکی از مشکلات و دغدغه‌های کارآفرینان در استان دریافت تسهیلات است که رویکرد دولت کمک به این امر است.

هادی کاهانی مقدم روز  جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارآفرین در اصل، باید بتواند با نوآوری سبب رونق کسب و کار در جامعه باشد، نه تنها از کمک دولت بی نیاز باشد بلکه یاریگر دولت در کاهش مشکلات رونق کسب و کار در جامعه باشد. 

وی افزود: ضعف زیرساخت ها و شرایط موجود در جامعه سبب شده تا کارآفرینان در فعالیت های خود نیازمند و متقاضی دریافت تسهیلات باشند. 

کاهانی مقدم در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به خدمات قابل ارائه به کارآفرینان در استان گفت:  در استان ۱۰ شرکت مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی فعال است که می تواند به متقاضیان طرح های سرمایه گذاری که مبتنی بر نوآوری است، مشاوره ارائه دهد.

رییس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: ارزیابی فنی - اقتصادی طرح ها، ارائه خدمات حقوقی، قانونی، برنامه ریزی و و بازاریابی، از جمله مواردی است که در این مراکز ارائه می شود.

وی گفت: یکی از مشکلات در سرمایه گذاری ها، نبود آشنایی لازم و کافی سرمایه گذار است، در این زمین نیاز است تا فرد متقاضی دریافت تسهیلات، مجاب به دریافت مشاوره های لازم شود.

کاهانی مقدم اظهار داشت: از دستگاه های اجرایی هم انتظار می رود متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی را به مراکز مشاوره اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی سوق دهند تا در روند اجرای طرح گرفتار مشکلات نشوند. 

وی گفت: در این زمینه تلاش داریم تا با اقدام اطلاع رسانی  و فرهنگ سازی، دریافت مشاوره از این مراکز، به عنوان نیاز در میان سرمایه گذاران بدل شود. 

کاهانی مقدم اظهار داشت: یکی دیگر از ظرفیت ها برای خدمات رسانی به کارآفرینان، کافه های کارآفرینی است، در استان هفت کافه کارآفرینی فعال است که به عنوان پاتوقی برای کارآفرینان است. 

وی افزود: کافه های کارآفرینی، پاتوقی برای دانشجویان، اساتید و صاحبنظران است تا با گرد آمدن در این محل ایده های خود در زمینه کارآفرینی را به بررسی و مشورت بگذارند، این پاتوق ها، علاوه بر طرح ایده های کارآفرینی، بستری برای بیان مشکلات، چالش ها و معضلات هر بخش است.

رییس اداره توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: یک مرکز شتاب دهنده با همکاری پارک علم و فناوری در استان فعال شده است که به صورت تخصصی به کارآفرینان خدمات می دهد و یک باشگاه کارآفرینی نوجوانان هم در مرکز استان با رویکرد خدمات رسانی به نوجوانان فعالیت دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha