فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی بازهم رکورد زد

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد فوت ۳۷ شهروند بر اثر این بیماری در استان بودیم که نشان دهنده ثبت رکورد جدید در تعداد فوتی هاست.

علی احمد آقاپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علاوه بر این تعداد، تست کرونای ۱۶ فوتی روزهای گذشته در شهرستان های مختلف آذربایجان غربی نیز مثبت شده است.

وی اضافه کرد: با افزوده شدن ۵۳ نفر دیگر به تعداد فوتی های ناشی از کرونا در آذربایجان غربی، این تعداد به ۲ هزار و ۵۲۹ نفر رسیده است.

رییس کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مربوط به بیماری‌های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ‌هزار و ۵۷۴ نفر رسیده که از این تعداد ۸۹۲ نفر مشکوک و ۶۸۲ نفر مبتلا به کرونا هستند.

آقاپور افزود: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۳۰۵ نفر بوده که از این تعداد، ۸۸ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی طی حدود ۹ ماه شیوع بیماری کرونا در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد تداوم خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال  زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

تاکنون بیش از ۵۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در دنیا و نزدیک به ۸۰۲ هزار نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ از مجموع حدود یک میلیون و ۳۵۵ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز حدود ۳.۲ درصد مربوط به ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =