کرونا ۳۰ میلیارد ریال به بخش سینمایی کردستان خسارت زد

سنندج - ایرنا - مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان با اشاره به تعطیلی مجدد ۲ هفته‌ای سینماها از اول آذر گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون بخش سینمایی در این استان، ۳۰ میلیارد ریال خسارت دیده است.

به گزارش ایرنا، حیدر مرادی روز جمعه در گفت و گویی خبری اظهار داشت: در راستای برنامه‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا و با توجه به قرار گرفتن استان کردستان در وضعیت قرمز شیوع این ویروس، از شنبه اول آذر پردیس سینمایی بهمن سنندج و سینما آزادی بیجار تعطیل می‌شود.

وی با اشاره به زیان وارده به صنعت سینما و تعطیلی‌ چند باره این اماکن افزود: بخش فرهنگ و هنر از آسیب پذیرترین بخش‌های درگیر با ویروس کرونا بود بطوریکه تنها بخش سینمایی این استان با ضرری ۳۰ میلیارد ریالی مواجه شده است.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری کردستان با اشاره به خودگردان بودن سینماها اضافه کرد: انتظار داریم افراد تصمیم گیرنده در ستاد ملی مبارزه با کرونا بر اساس یک برآورد کارشناسی شده نسبت به حمایت از این صنعت و جبران بخشی از مشکلات ناشی از کاهش در آمدها، سینماها را کمک کنند.

وی یادآور شد: علیرغم مشکلات موجود با حمایت مسوولان استانی و تلاش‌های حوزه هنری در بخش زیر ساختی، تهدید بوجود آمده در بخش توسعه سینماها به فرصت تبدیل شد و هم‌اکنون پروژه‌های بسیار ارزنده‌ای در سطح استان در زمینه افزایش تعداد سالن‌های سینمایی و سرانه صندلی در حال اجرا است.

مرادی افزایش بیش از ۸۰۰ صندلی به صندلی‌های سینمایی استان و همچنین افزایش ۹ سالن سینمایی را از اقداماتی اعلام کرد که توسط حوزه هنری در شهرهای سنندج، سقز و بیجار در حال انجام است که تا دهه فجر امسال این پروژه‌ها به بهره‌برداری خواهند رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =