ماموریت نیروهای ژاپن در خاورمیانه تمدید شد

تهران - ایرنا - تلویزیون ژاپن گزارش کرد که دولت این کشور تصمیم گرفته که ماموریت «نیروهای دریایی دفاع از خود» در آبهای خاورمیانه برای تضمین حرکت امن کشتی‌های ژاپنی را به مدت یک سال دیگر تمدید کند.

به گزارش ایرنا، "ان. اچ. کی"  روز پنجشنبه افزود که نیروهای ژاپنی در این ماموریت تجسسی که تحت قانون وزارت دفاع به عنوان فعالیت‌های مطالعاتی و تحقیقی طبقه‌بندی شده است یک ناوشکن و یک هواپیمای گشت‌زنی را در آب‌ها محدوده خاورمیانه مستقر کرده است.

این ماموریت یک ساله در ۲۶ دسامبر (۶ آذر ۱۳۹۹) به پایان می‌رسد.

دولت ژاپن اعلام کرد که پس از بررسی فعالیت‌های این ماموریت تصمیم گرفته است که آن را به دلیل نیاز به ادامه جمع‌آوری اطلاعات، به مدت یک سال دیگر تمدید کند.

دولت ژاپن سال گذشته اعزام پرسنل نیروهای دفاعی این کشور به خاورمیانه را به منظور گردآوری اطلاعات با هدف حفاظت از کشتی‌های مرتبط با ژاپن و همچنین تضمین ایمنی تردد نفتکش‌ها تصویب کرد.

این برنامه شامل اعزام یک شناور، یک هواپیمای گشتی نیروهای دفاعی به همراه ۲۶۰ پرسنل به دریای عمان و تنگه «باب المندب» بود. مناطق محل انجام این ماموریت محدود به خلیج عمان و تنگه باب المندب بود که دریای سرخ و خلیج عدن را به هم وصل می‌کند، اما تنگه هرمز با توجه به انتقاد ایران از ابتکار ائتلاف دریایی ایالات متحده از مناطق محل ماموریت نیروهای ژاپنی مستثنی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =