بیماران مشکوک کرونایی در مازندران با ترک قرنطینه جریمه می‌شوند

ساری - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تشدید اجرای طرح قرنطینه خانگی بیماران مشوک کرونایی و بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در استان همزمان با شروع محدودیت‌های کرونایی خبر داد و گفت که این دسته افراد در صورت ترک قرنطینه جریمه می‌شوند.

دکتر سید عباس موسوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در حال حاضر با وجود قرارگیری استان مازندران در موج سوم ویروس کرونایی، آمار بیماران ما افزایش سینوسی نداشته و اجرای  طرح قرنطینه اجباری سرعت انتقال بیماری کووید-۱۹ را کاهش می دهد.
وی گفت : از این پس با شناسایی بیماران مشکوک کرونایی از طریق طرح های غربالگری یا تماس ۴۰۳۰ و پزشکان خانواده، فرد بیمار مشکوک در قرنطینه خانگی قرار می گیرد و با نظارت شدید که در قالب برنامه های محدودیت کرونایی از اول آذر ماه اعمال می شود ، از ورود این بیماران به اجتماع جلوگیری می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت : بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بیماران مشکوک کرونایی و بیماران کووید - ۱۹ که از قرنطینه خارج شوند با جریمه دو میلیون ریالی مواجه خواهند شد.
وی افزود : احتمال جهش ویروس کرونا در استان مازندران همانند اکثر استان های کشور در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی وجود دارد و می توان با رعایت این پروتکل ها از جهش یکباره آن جلوگیری کرد.
موسوی ابراز امیدواری کرد تا با اجرای محدودیت کرونایی از اول آذر ماه و همراهی مردم ، ویروس کرونا در استان مازندران مدیریت و کنترل شود.
محدودیت کرونایی از شنبه اول آذر ماه با در شهرهای دارای وضعیت کرونایی قرمز ، نارنجی و زرد اجرایی می شود. بر اساس این طرح تمامی مشاغل به جز سطح یک در شهرهای با وضعیت قرمز تعطیل می شود و در شهرهای نارنجی نیز این محدودیت ها برای مشاغل سطح سه و چهار اعمال می شود و مشاغل سطح یک و دو می توانند تا ساعت ۱۸ فعالیت داشته باشند.
علاوه بر این ، تردد خودروهای غیر بومی در شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است و در صورت ورود نیز بین ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان برای هر شبانه روز جریمه می شوند.
در استان مازندران در حال حاضر شهرهای آمل، بهشهر و ساری در وضعیت قرمز کرونایی و سایر شهرها در وضعیت نارنجی قرار دارند.
هم اکنون حدود ۷۸۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های مازندران بستری هستند که ۱۹۲ نفر از این بیماران به دلیل وضعیت بد جسمی در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.
از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان مازندران در سی ام بهمن ماه سال گذشته تا اواسط آبان ماه حدود ۳۷ هزار نفر از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری با علایم ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری شدند و در همین مدت نیز افزون بر یک هزار و ۷۵۰ نفر از بیماران جان خود را از دست دادند که ۷۰ درصدشان را افراد سالمند و مابقی را سایر گروههای سنی تشکیل دادند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =