بارش‌های سیلابی همدان را فرامی‌گیرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: یک سامانه بارشی روز جمعه از سمت جنوب وارد همدان می‌شود و در ابتدای هفته آینده به صورت بارش باران و در ارتفاعات ریزش برف، در آسمان این استان فعالیت می‌کند.

محمدحسن باقری شکیب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با مه‌آلودگی، افزایش ابر، بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: یک سامانه بارشی رفته رفته از ظهر فردا از سمت جنوب وارد همدان می‌شود و بیشتر در نیمه غربی استان فعالیت می‌کند.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان عنوان کرد: از صبح شنبه با تقویت این سامانه، میزان بارش‌ها افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه با ورود این سامانه دمای هوای بیشتر نقاط استان افزایش می‌یابد، اضافه کرد: حجم بارش‌های این سامانه زیاد است و موجب آب گرفتگی سطح معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها می شود.

باقری شکیب با بیان اینکه در مدت زمان فعالیت این سامانه احتمال وقوع آذرخش نیز وجود دارد، افزود: بارش‌های این سامانه در ارتفاعات و نقاط کوهستانی به صورت ریزش برف است.

وی افزود: فعالیت این سامانه در شهرستان‌های نهاوند، تویسرکان و اسدآباد بیشتر از سایر نقاط است و همچنین در عصر شنبه، موجب ریزش برف در گردنه‌ها و لغزندگی جاده‌ها می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اسدآباد با ۱۴درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و همدان و بهار با سه درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای بیشینه هوای همدان ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها