هواشناسی بروجرد نسبت به آبگرفتگی معابر هشدار داد

بروجرد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی بروجرد گفت: با ورود سامانه بارشی آبگرفتگی معابر و وزش باد شدید برای اغلب مناطق این شهرستان پیش‌ بینی می‌شود.

بهروز یاراحمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ورود سامانه جدید بارشی، بارش ها در منطقه آغاز شده و این سامانه طی امروز و فردا فعال بوده و تا ظهر روز یکشنبه ۲ آذرماه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: شدت بارشها در روز شنبه بوده و  پیش بینی می شود این سامانه بارشی حدود ۲۰ میلیمتر بارش را به دنبال داشته باشد که آبگرفتگی معابر دور از انتظار نیست.

یاراحمدی حداقل و حداکثر دمای هوا را ۲ و ۱۵ درجه بالای صفر اعلام کرد و اظهار داشت: هم اکنون دمای هوا در بروجرد هشت درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته ۲ درجه افزایش یافته است.

رییس اداره هواشناسی بروجرد بیان کرد: میزان بارش های سال زراعی در بروجرد تا امروز ۱۸ میلیمتر بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۶۴ میلیمتر ثبت شده است.

وی افزود: برای ۲۴ ساعت آینده در بروجرد آسمانی ابری همراه با بارش باران، وزش باد پیش بینی می شود.

یاراحمدی ادامه داد: ابرناکی، بارش باران همراه با رعد و برق،  وزش باد نسبتاً شدید  بارش برفدر ارتفاعات، رعد و برق و مه‌آلود شدن هوا از مخاطرات این سامانه هستند.

رییس اداره هواشناسی بروجرد گفت: آبگرفتگی معابر عمومی، ایجاد رواناب‌های سطحی، سیلابی شدن مسیل‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، اختلال در تردد جاده‌ای، لغزندگی جاده‌ها، احتمال آسیب به تاسیسات سبک شهری و روستایی و احتمال آسیب به محصولات زراعی و باغی دور از انتظار نیست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =