۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۰۳
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 84115833
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کرونا دانشگاه فردوسی مشهد را تعطیل کرد

مشهد- ایرنا- دانشگاه فردوسی مشهد با صدور اطلاعیه‌ای از تعطیلی فعالیت حضوری در این دانشگاه تا اطلاع ثانوی خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه دانشگاه فردوسی مشهد، در این اطلاعیه بر لزوم اجرای فعالیت آموزشی به صورت مجازی و انجام امور اداری به صورت دورکاری تاکید شده است.

دانشگاه فردوسی مشهد با استناد به بخشنامه شماره ۳۷۴۸۹۹ مورخ ۲۷ آبان ۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشور، در راستای اجرای "طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیتها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرهای کشور" و با توجه به وضعیت قرمز شهر مشهد اعلام کرده است تمامی دروس عملی این دانشگاه از اول آذر ۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی به شکل حضوری تعطیل است و از استادان دانشگاه خواسته شده است تا با استفاده از ظرفیت آموزش مجازی کلاس‌های خود را  برگزار کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: از آنجایی که سایر دروس این دانشگاه از ابتدای سال تحصیلی جدید به صورت مجازی برگزار می‌شد ادامه فعالیت آموزشی همچون گذشته و به صورت مجازی و به طور کامل در جریان خواهد بود.

همچنین در این اطلاعیه از مدیران این دانشگاه خواسته شده است تا اقدامات ضروری پشتیبانی به نحوی برنامه ریزی شود که خللی در انجام فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه ایجاد نگردد.

دانشگاه فردوسی مشهد در اطلاعیه دیگری با اشاره به عدم حضور فیزیکی کارکنان این دانشگاه مطابق با بند ۳-۳ بخشنامه یاد شده اعلام کرده است تمامی امور دانشگاه از تاریخ یکم آذر ۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی به صورت مجازی و دورکاری انجام می‌شود.

در این اطلاعیه حضور کارکنان جهت انجام امور مربوط به حفاظت فیزیکی، حفاظت تأسیسات و سامانه‌های الکترونیکی وفق بند ۳-۳ این بخشنامه  ضروری اعلام شده است.

همچنین تشکیل جلسات برای انجام امور ضروری دانشگاه باید به صورت مجازی و در صورت نیاز به تشکیل جلسه حضوری طبق بند هشت بخشنامه با رعایت محدودیت‌های ذکر شده انجام پذیرد.

در این اطلاعیه ضمن تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی از تمامی دانشگاهیان خواسته شده است به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری و حفظ سلامت خود، خانواده و تمامی شهروندان، حتی الامکان از ترددهای غیرضروری در محیط‌های عمومی پرهیز کرده و در کنار خانواده خود در منزل بمانند.

همچنین در صورت هرگونه تغییر در وضعیت شهر (قرمز، نارنجی و زرد)، نحوه حضور کارکنان و دانشگاهیان با توجه به بخشنامه‌های بعدی از طریق درگاه‌های خبری و تارنمای دانشگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

بر طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۴۸۰ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۹۴۱ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

دانشگاه ۷۱ ساله فردوسی مشهد که سال ۱۳۲۸ تأسیس شد، سومین دانشگاه باسابقه ایران پس از دانشگاههای تهران و تبریز  است که ۲۵ هزار دانشجو دارد.

دو هزار و ۵۰۰ نفر از این دانشجویان در مقطع دکتری، و ۶ هزار نفرشان در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.

۸۲۰  عضو هیات علمی در دانشگاه فردوسی مشهد فعالیت دارند که ۶۵۰ نفرشان دارای مدرک دکتری یا رتبه استادی و پروفسوری هستند.

این دانشگاه به‌ عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی در شرق کشور هفت پژوهشکده تخصصی نیز دارد.

همچنین هزار و ۷۵۰ دانشجوی خارجی از دیگر کشورهای جهان در دانشگاه فردوسی مشهد تحصیل می‌کنند و این دانشگاه از نظر تعداد دانشجویان خارجی رتبه نخست را در میان دانشگاههای ایران دارد.  

مجموعه متمرکز دانشگاه فردوسی مشهد شامل ۱۳ دانشکده، هفت پژوهشکده، ۱۳ خوابگاه (هشت خوابگاه دختران، پنج خوابگاه پسران و یک خوابگاه دانشجویان متاهل)، کتابخانه مرکزی، ساختمانهای اداری، تاسیسات و محوطه‌های ورزشی و فضای سبز در گستره‌ای ۳۰۰ هکتاری در جنوب غرب کلانشهر مشهد واقع است.

حدود ۴۰ هکتار از این وسعت را زیربنای ساختمانها و تاسیسات دانشگاه تشکیل می‌دهد و بقیه ۲۶۰ هکتار آن شامل خیابانها، مسیرهای دسترسی به دانشکده‌ها و گستره قابل توجه فضای سبز دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان "دانشگاه سبز" است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha