رئیس شبکه بهداشت گناوه: سهل‌انگاری در درمان کرونا جایز نیست

گناوه - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: با توجه به اینکه بیشتر مردم از علائم بیماری کرونا آشنایی و اطلاعات دارند، در صورت مبتلاشدن نباید در درمان آن سهل‌انگاری و غفلت کنند.

به گزارش ایرنا، محمد بازیاری روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی ستاد مقابله با کرونا این شهرستان افزود: برخی در برابر این بیماری بدلیل اینکه شاید آن را با بیماری آنفلوآنزا  اشتباه بگیرند و فکر کنند نیاز به بستری ندارند، مقاومت می‌کنند و زمانی به بیمارستان مراجعه می‌کنند که ریه آنان درگیر و دچار تنگی تنفس شده‌اند.

وی اظهار کرد: تاخیر چنین افرادی به بیمارستان منجر به بستری درازمدت می‌شود و سلامتی آنان را به مخاطره می‌اندازد و ازسویی اشغال تخت‌های بیمارستان طولانی می‌شود که در صورت مراجعه بیماران با وضعیت بدتر با مشکل خدمات‌دهی مواجه خواهند شد.

بازیاری گفت:  از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تاکنون ۲ هزارو ۳۸۰ نمونه تست پی سی آر بدون محاسبه آزمایشگاه‌های خصوصی برای تشخیص بیماری کرونا گرفته شد که از این مجموع یکهزارو ۲۳۰ نفر در بیمارستان و یکهزارو ۵۰  نفر به شبکه بهداشت و درمان مراجعه کردند.

وی افزود:  از مجموع نمونه تست‌های گرفته شده یکهزار و ۳۰۰ نفر ابتلای آنان به کرونا مثبت و تائید شد که ۹۷ نفر فوت کرده‌اند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: میزان فوتی‌های کرونایی این شهرستان به ازای جمعیت ۱۰۰ هزار یک در هزار نفر بودهاست که این روند خوب نیست.

وی اظهار کرد: مراکز  پیشخوان، نانوایی‌ها، جایگاه‌های عرضه سوخت، آرامستان و ساحل این بندر از لحاظ پروتکل‌های بهداشتی مشکل دارند و باید نظارت مستمر بر آنها صورت گیرد.

بازیاری از مدیران و دستگاه‌های اجرایی این شهرستان خواست در طرح جدید اعمال محدودیت‌ها همکاری و مشارکت با ستاد مقابله با کرونا این شهرستان داشته باشند.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر در وضعیت نارنجی کرونای قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =