همکاری مردم با نظام سلامت عامل برون رفت از شرایط قرمز کرونایی است

تبریز- ایرنا- فرماندار ویژه مرند با اشاره به شرایط قرمز کرونایی در این شهرستان گفت: برای خروج و برون رفت از این وضعیت، تعامل و همکاری مردم با نظام سلامت و ساختار اداری ضروری است.

داود گرشاسبی روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان مرند اظهار کرد: ساختار اداری باید نسبت به اجرای بخشنامه تعطیلی گروه های شغلی ۲، ۳ و ۴ که از روز شنبه یکم آذرماه آغاز می شود، حساسیت داشته و به آن توجه کند.

وی افزود: از اول آذرماه، فقط فعالیت های گروه شغلی یک که در جامعه تعطیل بردار نیستند اجازه فعالیت خواهند داشت.

فرماندار ویژه مرند ضمن اشاره به ترویج رفتارهای پیشگیرانه توسط رسانه ها گفت: در بحث اقناع سازی، باید این موضوع فرهنگ سازی شود که سلامت شهروندان در اولویت بوده و تعطیلی شهر در واقع در راستای حفظ سلامت جامعه انجام می شود.

وی تاکید کرد: مردم مرند باید مثل همیشه هنرمندانه عمل کرده و پروتکل ها را رعایت کنند تا به سلامتی از این مرحله عبور کنیم.

گرشاسبی با اشاره به وجود تنها یک بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی برای جمعیت ۲۵۰ هزار نفری در شهرستان مرند خاطرنشان کرد: با این وجود، تنها گزینه برای تغییر وضعیت از شرایط قرمز کرونایی، رعایت پروتکل های بهداشتی، عدم حضور در اجتماعات، زدن ماسک و استفاده از مواد شوینده است.

وی حضور و اجتماع در باغ رضوان و سر مزار در شرایط فعلی را نوعی خودکشی و دگرکشی عنوان کرد و گفت: مردم به هیچ وجه در مجالس ترحیم و عروسی حضور نیافته و فاصله هوشمند و پویای اجتماعی را برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا رعایت کنند.

فرماندار ویژه مرند تاکید کرد: تمامی رفتارها و برنامه ها در شهرستان باید در راستای خروج از وضعیت قرمز کرونایی باشد که این امر مستلزم رفتار تعاملی مبتنی بر همکاری مردم، کسبه و ساختار اداری است.

وی اعلام کرد: در طول مدت اجرای بخشنامه ابلاغی تعطیلی ها، با افرادی که پروتکل ها و تعطیلی گروههای شغلی ۲ و ۳ و ۴ را رعایت نکنند به شدت برخورد خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها