۴۲ پروژه‌ عمرانی بسیج سازندگی در زنجان به بهره‌برداری می‌رسد

زنجان - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: ۴۲ پروژه‌ عمرانی بسیج سازندگی در این استان همزمان با هفته بسیج مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

سرهنگ ابوالفضل طهماسبی، روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران به بیان دستاوردها و خدمات ۴۱ ساله بسیج اشاره کرد و افزود: یک هزار و ۸۱۶ پروژه عمرانی را در قالب بسیج سازندگی و قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، اجراء و تحویل متولیان داده شده است.  

وی با اشاره به اینکه هر سال از سوی سپاه و بسیج استان زنجان کارهای عمرانی زیادی در سطح استان انجام می شود، اظهار داشت: در حال حاضر نیز ۴۸ پروژه عمرانی در مناطق مختلف این استان در حال اجرا بوده که بیشتر این پروژه ها در حوزه آبرسانی است.

طهماسبی با بیان اینکه در بین سال های ۹۸ و ۹۹ تعداد ۵۰۱ پروژه عمرانی نیز در مناطق مختلف زنجان اجرا شده است، افزود: در بخش غیرعمرانی نیز ۱۹۲ پروژه فرهنگی را که اغلب در مناطق محروم بوده، انجام داده ایم.  

جانشین سپاه انصارلمهدی (عج) استان زنجان گفت: سپاه و بسیج زنجان در حوزه معیشتی نیز با همدلی و در قالب کمک های مومنانه به خانواده هایی که از بابت شیوع بیماری ویروس کرونا، متضرر شده بودند یاری رسانی کردند که در این راستا ۲۲۰ هزار بسته معیشتی توزیع شد و هنوز هم این کار ادامه داد.  

طهماسبی افزود: تحویل ۱۵۰ سری جهیزیه نوعروسان با همکاری کمک کمیته امداد، تهیه و توزیع پنج هزار بسته نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان مناطق محروم، توزیع ۵۰ هزار پرس غذا،  ضدعفونی ۱۲ هزار و ۵۰۰ نقطه توسط سپاه و بسیج در سطح شهر و روستا،  توزیع ۴۰ هزار بسته بهداشتی در بین نیازمندان و راه‌اندازی ۱۰۹ کارگاه دوخت ماسک، تهیه دستکش و لباس بیمارستانی، ازجمله اقدامات سپاه و بسیج زنجان در سالجاری است.

وی ادامه داد: ماسک های، دستکش ها و لباس های بیمارستانی تهیه شده در این کارگاه های راه اندازی شده به صورت رایگان در اختیار کادر درمان قرار گرفت و تاکنون نیز سه میلیون ماسک و دستکش به صورت رایگان در بین مردم استان توزیع و در راستای مقابله با ویروس کرونا نیز از ظرفیت عظیم بسیج جامعه پزشکی زنجان بهره گرفته شد.   

طهماسبی با یادآوری اینکه ۶ هزار گروه جهادی در قالب ۳۰ هزار نفر در حوزه‌های مختلف برای مناطق محروم خدمات ارایه دادند، افزود: سپاه و بسیج زنجان تاکنون ۱۵۰ هزار مترمربع زیربنای عام‌المنفعه احداث کرده، ۵۲ سالن ورزشی در سطح استان و بیش از ۵۵۰ صندوق قرص‌الحسنه را نیز در پایگاه‌های مختلف راه‌اندازی کرده و در حوادث طبعی مانند زلزله و سیل نیز با تمام توان و امکانات به یاری آسیب دیدگان شتافته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =