ظرفیت تصفیه‌ فاضلاب شهری در کردستان ۵۱ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: ظرفیت سالانه تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در مدار شهری این استان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون ۵۱ درصد افزایش یافته است.

محمدحسین محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ظرفیت سالانه تصفیه فاضلاب در مدار شهری استان از ۱۴۴ هزار مترمکعب سال ۹۲ اکنون به ۲۱۸ هزار مترمکعب افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تعداد تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در مدار هم از چهار به هشت مورد افزایش یافت، افزود: میزان بهره‌مندی جمعیت تحت پوشش فاضلاب شهری در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، ۹۱.۲۶ درصد بود که این میزان اینک به ۹۵.۸ درصد رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان به اجرای فاز ۲ تصفیه‌خانه فاضلاب سنندج اشاره کرد و یادآور شد: براساس قرارداد منعقد شده و برآورد سال ۹۷ پیمانکار، طرح ۶۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

محمدی با بیان اینکه این اعتبار در سال ۹۷ قبل از نوسانات بازار برآورد شده است، اضافه کرد: طرح ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب سنندج ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیزات آن خریداری و مقداری از سازه‌ها هم اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز و اجرای فاز ۲، تصفیه فاضلاب شهر سنندج بطور کامل انجام می‌شود، گفت: این تصفیه‌خانه در حال حاضر ظرفیت تصفیه ۱۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تاکید کرد: با توجه به بحث آبگیری سد ژاوه و تولید آب باکیفیت برای مردم، ارتقا تصفیه‌خانه سنندج بطور قطع انجام می‌شود ضمن اینکه فاز ۲ این طرح برای جمعیت ۷۰۰ هزار نفری این شهر در نظر گرفته شده است.

کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و در حال حاضر ۳۸۳ هزار و ۱۳۷ مشترک در استان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =