سامانه بارشی روز جمعه وارد استان قزوین می‌شود

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: سامانه بارشی جدید از بعدازظهر فردا /جمعه/ وارد استان شده و تا اواخر وقت شنبه هفته آینده در سطح منطقه مستقر خواهد بود.

مریم بهروزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، برای امروز با توجه به گذر متناوب امواج، ناپایداری جوی بیشتر برای نیمه شمالی بوده و در ارتفاعات نیز پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از بعدازظهر فردا و به تدریج سامانه بارشی جدیدی به سطح منطقه نزدیک شده که ابتدا برای نیمه جنوبی بارش باران را به همراه خواهد داشت و به تدریج با استقرار آن برای روز شنبه در تمامی مناطق استان بارش‌های قابل ملاحظه‌ای خواهیم داشت.

بهروزی یادآور شد: اداره کل هواشناسی استان برای این سیستم بارشی با صدور هشدار سطح نارنجی، شهروندان را از خطر آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی را آگاه کرده است. 

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه به احتمال زیاد بارش در مناطق مرتفع و کوهستانی استان به صورت برف و باران خواهد بود، تصریح کرد: سامانه بارشی صبح یکشنبه استان را ترک و به لحاظ دمایی نیز با توجه به ابرناکی بودن هوا برای روز شنبه کاهش دما را انتظار خواهیم داشت. 

بهروزی خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز گذشته آوج به منفی سه و آبیک با ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین طی این مدت یک تا ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، ۴ ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌شود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha