مقام آریزونایی:ادعای تقلب انتخاباتی به خشونت دامن می‌زند

نیویورک- ایرنا- دستیار فرماندار آریزونا در امور ایالتی تداوم ادعای تقلب انتخاباتی از سوی ترامپ و برخی اعضای کنگره را عامل افزایش تهدیدهای خشونت‌آمیز دانست.

به گزارش ایرنا، کتی هابز روز چهارشنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد تهدیدهای خشونت‌آمیزی به خاطر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رو به افزایش است و در این رابطه رئیس جمهوری و برخی اعضای کنگره را به دلیل تداوم اطلاعات نادرست درباره نتایج انتخابات مورد خطاب قرار داد.

وی اظهار کرد: گفتار و کردار آنها پیامدهایی دارد. اکنون، من از مقامات دیگر این ایالت از جمله فرماندار که سکوت کر کننده آن به ناآرامی‌های فزاینده کمک کرده است، می‌خواهم که به دفاع از حقیقت بپردازند.

این اظهارات هابز پس از آن انجام شد که او به عنوان یک دموکرات دخالتی در اعلام نتایج آرای شهرهای مختلف این ایالت ندارد اما تهدیدهای خشونت‌آمیزی را علیه خود و خانواده‌اش از ناحیه طرفداران ترامپ دریافت کرد. داگ دوسی فرماندار آریزونا پس از آن، تهدیدها علیه هابز را تقبیح کرد و به طور کامل ناپذیرفتنی خواند.

منابع خبری آریزونا از تجمع گروهی از حامیان ترامپ در مقابل منزل هابز خبر دادند که شعار آنها "حواس ما به تو هست"، بود.

هفته گذشته نیز حملات علیه هابز در شبکه‌های اجتماعی پس از آنکه توئیت سال ۲۰۱۷ وی علیه ترامپ منتشر شد، افزایش یافت. وی که در آن زمان عضو مجلس ایالتی بود در یادداشت توئیتری خود پس از آنکه یک زن توسط سفیدبرترپندارهای شارلوتزویل در ویرجینیا کشته شد، نوشت: رئیس جمهوری ترامپ به صراحت اعلام کرد که وی بیشتر از رئیس جمهوری بودن برای همه آمریکایی‌ها به فکر رضایت در پایگاه نئو نازی است.

هابز پس از نشست خبری روز چهارشنبه خود اظهار کرد "هر چیزی که کمتر از فریاد زدن علیه این ادعاهای بی اساس تقلب باشد، فقط به اطلاعات غلط دامن می‌زند.

وی افزود اداره امنیت عمومی در حال رسیدگی به تهدیدات علیه او است.

دستیار فرماندار در امور ایالتی تهدید علیه خود، بستگان و کارکنان خود را ناشی از نفرت‌انگیزی دانست و اظهار کرد: آنها علامت یک مشکل عمیق‌تر در کشور و ایالت ما یعنی تضعیف مداوم و سیستماتیک اعتماد به یکدیگر و روند دموکراتیک ما هستند.

با شمارش آرا در ایالت آریزونا، جو بایدن رقیب دموکرات دونالد ترامپ به پیروزی دست یافت که این مساله موجب عصبانیت شدید ترامپ و حامیان انتخاباتی وی شد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار جهان