بزرگراه ترانزیتی نقده - تمرچین تا پایان مجلس یازدهم افتتاح می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ترانزیتی و مهم بودن مسیر نقده - پیرانشهر - تمرچین گفت: این بزرگراه به طول ۴۵ کیلومتر با اختصاص اعتبار مناسب پیش از پایان مجلس یازدهم به بهره برداری می رسد.

محمدرضا رضایی عصر چهارشنبه در بازدید از جاده های منتهی به شهرستان پیرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باتوجه به حجم تردد کامیون‌ها به سمت مرز تمرچین، وضعیت فعلی این جاده رضایت بخش نیست و وزارت راه و شهرسازی نیز بر بهبود وضعیت این مسیر تاکید دارد.

وی اضافه کرد: باتوجه به زمان‌بر بودن اتمام این پروژه، تصمیم گرفته شد که در حال حاضر مسیر پیرانشهر - نقده، با آسفالت مناسب بهسازی و یک خط دیگر به آن اضافه شود.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص دیگر محورهای پیرانشهر نیز بیان کرد: ۲۳ کیلومتر از مسیر پیرانشهر - مهاباد از سه راهی پسوه به سمت مهاباد، روکش آسفالت خواهد شد و اعتبار لازم برای تکمیل پروژه آسفالت محور اندیزه به رزگاری که مسیر تردد ۴۰ روستای بخش لاجان است، تخصیص داده می شود تا در کوتاهترین زمان ممکن به اتمام برسد.

رضایی با اشاره به فعالیت‌های اقتصادی و تجاری مرز تمرچین گفت: این مرز باید نقش خود را در شکوفایی اقتصادی و ایجاد زیرساخت‌های حوزه شهری و روستایی پیرانشهر ایفا کند.

پیرانشهر در جنوب استان آذربایجان‌غربی قرار دارد و به دلیل وجود پایانه مرزی تمرچین، محورهای این شهرستان یکی از پرترافیک‌ترین محورهای استان به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha