معاون استاندار تهران: استان کمبود فضای تربیتی - فرهنگی دارد

تهران-ایرنا-معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به کمبود و پایین بودن سرانه فضاهای تربیتی - فرهنگی در شهرستان‌های استان گفت: تنها سه اردوگاه در ۱۶ شهرستان استان تهران وجود دارد.

به گزارش شامگاه ایرنا از استانداری تهران، شکراله حسن‌بیگی روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران اظهارداشت: شهرهای جدید و شهرستان‌های غرب استان عمدتا مهاجرپذیر هستند و باید متناسب با بارگذاری جمعیت برای ساخت فضاهای آموزشی، فرهنگی و تربیتی ویژه دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کنیم.

وی گفت: امروز در شهر پرند ۲۷ هزار و در شهر پردیس ۴۰ هزار دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند بدون اینکه سرانه‌های تربیتی متناسب با این حجم از دانش‌آموز ایجاد شود.

حسن‌بیگی افزود: تاکنون در شهر پردیس ۴۴ مدرسه  افتتاح شده و ۴۲ مدرسه هم در حال احداث است، ضمن اینکه یک مجموعه ورزشی افتتاح شد و ۲ کانون پرورش فکری در فازهای ۸ و ۱۱ نیز در حال ساخت است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران تاکید کرد: اولویت شورای آموزش و پرورش استان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی مدارس در شهرهای جدید است، به علاوه باید در شهرهای جدید گذر فرهنگ و هنر احداث شود، این اقدام، گامی موثر در توسعه فرهنگ اصیل ایرانی بین دانش‌آموزان است.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری (ری یک و ۲)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و۲) است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها