۲۸ آبان ۱۳۹۹، ۲۲:۰۲
کد خبرنگار: 1272
کد خبر: 84115542
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

یک جوان سردشتی بر اثر انفجار مین جان خود را از دست داد

مهاباد- ایرنا- فرماندار سردشت در جنوب آذربایجان غربی گفت: یک کشاورز ۳۰ ساله از اهالی این شهرستان بر اثر انفجار مین برجای مانده از دوران جنگ تحمیلی جان خود را از دست داد.

اقصی نخشی پور چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کشاورز سردشتی از اهالی روستای "پاراستان" از توابع بخش وزینه این شهرستان است که هنگام کار کشاورزی در حوالی این روستا بر روی مین رفته و دچار حادثه انفجار شد.

وی با بیان اینکه این قبضه مین برجای مانده از دوران جنگ تحمیلی بود، افزود: این قبضه مین براثر بارندگی‌های شدید چند روز اخیر جابجا شده و از دل خاک بیرون آمده بود. 

فرماندار سردشت اضافه کرد: در این حادثه این کشاورز متاسفانه هر دو پای خود را از دست داده و جهت مداوا به بیمارستانی در ارومیه منتقل شده بود که متاسفانه به علت شدت جراحات وارده و خونریزی شدید جان خود را از دست داد.

نخشی پور افزود: این نخستین حادثه انفجار مین در شهرستان سردشت در سال‌جاری است. 

روستای "پاراستان" از توابع بخش وزینه با ۲۳ خانوار در ۱۵ کیلومتری شهرستان مرزی سردشت واقع شده است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری سردشت که در جوار مرزهای عراق واقع شده است در دوران دفاع مقدس جزو یکی از مناطق مهم جنگی شمال‌غرب کشور بود.

با گذشت سال‌ها از پایان جنگ تحمیلی، همچنان انفجار مین و ادوات جنگی مربوط به این دوران در شهرستان های مرزی آذربایجان‌غربی از جمله سردشت قربانی می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha