رسانه ها به موفقیت طرح جامع محدودیت ها کمک می کنند

ایلام - ایرنا - رییس خانه مطبوعات و رسانه های استان ایلام گفت: رسانه ها می توانند طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها را که از اول آذرماه آغاز می شود با موفقیت روبرو کنند.

سامی شهبازی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح با هدف قطع زنجیره انتشار و انتقال کرونا و کاهش مرگ و میرها اجرایی می شود و در این شرایط رسانه ها می توانند ضمن اقناع سازی به موفقیت طرح کمک کنند.

وی با بیان اینکه رسانه ها در این استان پیوست موفق هر پروسه ای هستند، اضافه کرد: با نگاه عالمانه صاحبان قلم از امروز بسترسازی های خبری در خصوص این طرح در حال انجام است.

وی تاکید کرد: رسانه ها می توانند با تولید محتوا و مشارکت حداکثری در اجرای این طرح و اعمال درست و صحیح محدودیت ها نقش نجات بخشی ایفا کنند.

رییس خانه مطبوعات و رسانه های استان ایلام گفت: انعکاس درست اطلاعات مورد نیاز مردم در رسانه برای جلب توجه حداکثری مخاطبان به شرایط فعلی و اجرای طرح بسیار حائز اهمیت است.

شهبازی افزود: عدم انتشار اظهارات افراد غیرمتخصص و غیرمسوول در موضوع اجرای این طرح اعلامی به موفقیت طرح کمک شایان توجهی می کند.

وی تاکید کرد: در این ایام حساس قشر بالنده و تاثیرگذار رسانه و مطبوعات به عنوان سفیران سلامت وظیفه کلیدی و اساسی دارند تا در مسیر کاهش تلفات انسانی ناشی از کرونا جهاد رسانه ای کنند.

وی یادآور شد: این روزها رسانه ها امید مردم هستند و بعد از پرسنل درمانی اثرگذارترین بخش جامعه در مقابله با بیماری مرگبار هستند.

رییس خانه مطبوعات ایلام با ابراز تاسف از ابتلای جمعی از اصحاب رسانه استان به کرونا، گفت: وضعیت عمومی برخی از این افراد در معرض تهدید قرار دارد.

شهبازی افزود: ابتلای صاحبان رسانه به کرونا گواهی بر مجاهدت این صنف اثرگذار برای مقابله با بیماری است.

وی رعایت پروتکل های بهداشتی توسط آحاد مردم را در این شرایط خاص اجتناب ناپذیر خواند.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام استاندار ایلام، سه طرح عمده کرونایی شامل مدیریت، نظارت و آموزش محله محور، محدودیت تردد و ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی و تعطیلی نسبتا وسیع در سیستم اداری و بازار از روز شنبه در این استان اجرا می شود.

از مجموع ۱۱ شهرستان استان ایلام ۲ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا، هشت شهرستان نارنجی و تنها یک شهرستان زرد است.

بر اساس آخرین اطلاعات، شهرستان های ایلام و چرداول در وضعیت قرمز، سیروان، ایوان، مهران، دهلران، آبدانان، بدره و دره شهر در وضعیت نارنجی و هلیلان و ملکشاهی در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها