۷۰پرونده سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار در حال رسیدگی است

چابهار- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای اعتماد لازم برای جذب سرمایه گذاران بستر سازی شده به طوریکه هم‌اینک ۷۰ پرونده سرمایه‌گذاری در این منطقه در حال بررسی است .

عبدالرحیم کردی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب و دولتمردان برای توسعه سواحل مکران، بهره‌برداری از پروژه‌های راه آهن، گاز و بندر در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تحولات عظیمی در این منطقه خواهیم بود.

وی افزود: پروژه راه آهن چابهار با تاخیر ۱۰۰ ساله در حال نتیجه دادن و نوید دهنده روند تحولات توسعه‌ای در منطقه است که با اتصال راه آهن به شبکه ملی می‌توانیم تجارت جهانی را متحول سازیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: برای جذب نیروی انسانی محلی، برنامه و آینده جامعی تعریف نشده و برای توانمند سازی مردم این منطقه هر آنچه که مزیت رقابتی ایجاب می‌کند را باید کمک کنیم تا بیاموزند و بهتر انجام دهند.

وی تصریح کرد: متاسفانه همیشه توسعه را برون زا دیدیم یعنی از بیرون صنعتی را در منطقه محصور و با تخصص و دانش بیرونی فعالیت کردیم این نوع فعالیت‌ها توسعه‌ای با جوامع محلی ارتباط برقرار نخواهند کرد.

کردی ادامه داد: تا زمانی که این ارتباط برقرار نشود با توسعه ناپیداری روبرو هستیم که برای پایداری این توسعه باید منافع توسعه نیز بر سفره‌های مردم جاری شود.

وی بیان کرد: توسعه همگام با جوامع محلی سند مسوولیت اجتماعی را برای سازمان منطقه آزاد چابهار تدوین کرده که این سند بر سه مؤلفه آموزش، بهداشت و توانمندسازی استوار بوده و در هر کدام از مولفه‌ها طرح‌های اجرایی شروع و در دست اقدام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها