جاده گنجنامه - تویسرکان از یکم آذر مسدود می‌شود

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان همدان گفت: جاده گنجنامه - تویسرکان از یکم آذر امسال زودتر از سالهای گذشته با هدف پیشگیری از شیوع کرونا مسدود می‌شود.

سردار سلمان امیری چهارشنبه شب در ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار داشت: این تصمیم با همکاری پلیس راه و اداره راهداری اتخاذ شده است و به زودی عملیاتی می شود و شهروندان در صورت اضطرار می توانند از مسیر جایگزین استفاده کنند.

وی گفت: یکی از مهمترین راهکارها برای پیشگیری از شیوع کرونا همراه کردن مردم با مصوبات وتصمیم های اتخاذ شده با روش اقناع سازی مردم است.

فرمانده انتظامی استان همدان تاکید کرد: در صورتی که مردم به این باور برسند که ویروس کرونا کشنده و برای آنها و خانواده هایشان خطر ساز است به طور حتم در اجرای مصوبات پیشگام خواهند بود.

سردار امیری اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود در اعمال محدودیت های تردد، وجود خودروهای دارای پلاک غیربومی متعلق به ساکنان این استان است و تاکنون سه هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو  شناسایی شده است.

وی اضافه کرد: این در حالیست که طبق قانون مالکان خودرو در صورت تغییر محل سکونت باید در مدت زمان تعیین شده ای نسبت به حضور در مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک و ارائه ادرس جدید محل سکونت اقدام کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان نیز اظهار داشت: با توجه به ممنوعیت ورودی خودروهای شخصی با پلاک غیربومی و بالعکس در صورت مشاهده این قبیل خودروها از طریق دوربین ثبت تخلف یا توسط ماموران با کد ۲۲۷۷ ، ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

سرهنگ علی فکری افزود: ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز به دیگر شهرهای کشور و بالعکس ممنوع است در غیراینصورت فرد متخلف ۲۰۰ هزار تومان با کد ۲۱۸۱ جریمه می شود.

وی بیان کرد:  پلیس راهور برای اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها درصدد ممانعت از ورود خودروها از محل پلیس راه تهران - همدان بود اما به علت نبود کمربندی برای تردد خودروهای ازمرکز کشور به سمت استان های غربی این ممنوعیت از سه راه فرهنگیان اعمال می شود.

جاده همدان - تویسرکان از مسیر گنجنامه همه ساله از اواسط آذر به علت ریزش برف و نبود امکان برف روبی برای بازگشایی، عرض کم جاده، نداشتن شانه خاکی، وجود پرتگاه و پیچ های خطرناک بسته می شد و شهروندان به جای تردد از جاده گنجنامه - تویسرکان از مسیر جایگزین همدان - جوکار- تویسرکان استفاده می کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha