امام جمعه بیرجند: خواب و خیال آمریکا طور دیگری تعبیر شد

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: آمریکا برای ما خواب و خیال دیگری می‌دید اما شکل دیگری تعبیر شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی چهارشنبه شب در دیدار «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی افزود: خواب‌هایی که دیگران برای ما دیدند طور دیگری تفسیر شد و الان شرایط آمریکا و کشورهای اروپایی مثل فرانسه را می‌بینیم.

وی گفت: ۲ هفته مردم فرانسه آمدند و به مدعیان آزادی گفتند که چرا ۹۹ درصد ثروت در دستان یک درصد جمعیت باشد و این چه حکومتی است که جواب سوال آنها را با ضرب و شتم دادند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: در دوران کرونا هم مردم اروپا اعلام کردند که ما حاضریم با کرونا بمیریم اما با سیستم سرمایه‌داری لیبرال زنده نباشیم.

وی افزود: این رویای کاذب که دشمن مشکل ما را رفع کند، فراموش کنیم و خوشبختانه آرمان‌های مجلس جدید متکلی به این موضوع بوده و برگشت به خود، تشیع و عدالت است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: جهاد کبیر این است که دنبال سیاست بیگانه نرویم و اقتصادمان متکی بر خود باشد، با همه دنیا غیر از آنهایی که غاصب مطلق هستند باید ارتباط داشته باشیم اما به هیچ جانبی متکی نباشیم بلکه به اتکای خدا و خود و نعمت‌های خدادادی حرکت کنیم.

وی گفت: در جامعه ما در کنار ریزش‌هایی که بوده، رویش هم داریم و اگر ضعفی بوده در کنارش حرکت نو شروع شده و مجلس این دوره هم مجلسی است که برای رفع گرفتاری مردم در کنار قوه قضائیه امیدهای جدیدی را برای مردم ایجاد کرده است.

امام جمعه بیرجند گفت: رهبر معظم انقلاب گام دوم انقلاب را متفاوت تعریف کردند و این جوانه‌ها خود را نشان می‌دهد و امیدواریم این امید مردم در آینده هرچه بیشتر شود.

وی افزود: چهل سال آزمون و خطا کردیم و امیدواریم مسوولان در هر جایی که هستند، طرح و برنامه‌ها را با یک تناسب با گام دوم انقلاب تنظیم کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: تفکر شیعه یک سیستم است و بحث حکومت شیعه نیست و آن عدالت است که باید پیاده شود.

وی گفت: پیشرفته‌ترین قانون اساسی در جهان قانون ماست و براساس عدالت است اما عمل ما این نبوده که باید در گام دوم خود را تغییر دهیم و اگر ما تغییر کنیم کار بیگانه تمام است.

وی افزود: اگر ما از بیگانه تبعیت نکنیم او در صف می‌ایستد و با التماس می‌خواهد خود را به ما نزدیک کند اما وقتی عده‌ای به بیگانه رو می‌دهند، طلبکار می‌شود.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی شامگاه امروز (چهارشنبه) با استقبال استاندار و جمعی از مسوولان خراسان جنوبی وارد بیرجند شد و با استاندار نیز دیدار و گفت و گو کرد.

شرکت در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و سفر به برخی شهرستان‌های استان از دیگر برنامه‌های سفر قاضی‌زاده هاشمی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها