ملادینوف: شهرک سازی های جدید به راه حل تشکیل دو کشور لطمه می زند

تهران- ایرنا- هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در روند صلح خاورمیانه، احداث شهرک های جدید رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی را لطمه ای به راه حل تشکیل دو کشور دانست.

به گزارش روز  چهارشنبه شبکه خبری الجزیره؛، نیکولای ملادینوف گفت: احداث این واحدها حلقه شهرک های صهیونیست نشین میان قدس و بیت اللحم را تقویت خواهد کرد و به افق های مربوط به راه حل تشکیل دو کشور لطمه می زند.

وی افزود: از اسرائیل می خواهم از تصمیم خود برای احداث ۱۲۰۰ واحد مسکونی در شهرک «گیوات هاماتوس» صرف نظر کند.

تصمیم رژیم صهیونیستی برای احداث شهرک های جدید، مخالفت هایی را در سطح منطقه ای و جهانی در پی داشته است.
اقدامات رژیم صهیونیستی درحالی صورت می گیرد که شورای امنیت سازمان ملل سوم دی ماه 95 قطعنامه‌ای را تصویب کرد که خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی در فلسطین اشغالی شد.
آمریکا تنها عضو شورای امنیت بود که رأی ممتنع داد اما 14 عضو دیگر به این قطعنامه که به پیشنهاد مصر در شورای امنیت سازمان ملل به رای گذاشته شد، رای مثبت دادند.
بنا به اعلام رسانه ها رژیم صهیونیستی طرح احداث یک شهرک جدید در ضلع جنوبی قدس شرقی در مجاورت بیت اللحم واقع در کرانه باختری را به طور رسمی در دستور کار خود قرار داده است.
طرح احداث شهرک یهودی نشین "گیوات هاماتوس"، اولین بار در سال 2008 در دوران نخست وزیری "ایهود اولمرت" مطرح شد و اجرای آن مستلزم پشت سر گذاردن مراحل حقوقی و قانونی بود.
با وجود آنکه جامعه بین المللی انضمام شرق قدس ازسوی اسرائیل را به رسمیت نشناخته است اما این رژیم، قدس را پایتخت خود می شمارد و ساخت و ساز در شرق آن را به منزله شهرک سازی به شمار نمی آورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =