قرارگاه فرهنگی جهادی علمدار در تهران راه‌اندازی شد

تهران-ایرنا-قرارگاه فرهنگی جهادی علمدار با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و شهری در کتابخانه ابن‌سینا منطقه ۱۴ پایتخت راه‌اندازی شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از فرهنگسرای اخلاق، این قرارگاه در راستای توسعه فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص مواسات، همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا و فعالیت‌های جهادی راه‌اندازی شده است.

قرارگاه فرهنگی-جهادی علمدار، نیازمندان و خیرین را شناسایی و از روش خدمت‌رسانی چهره به چهره، کمک‌های خیرین را بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا به صورت عادلانه توزیع می‌کند. تهیه بسته‌های معیشتی و بهداشتی، تهیه جهیزیه برای نوعروسان و وسایل مورد نیاز نیازمندان به خصوص در فصل زمستان از جمله کمک‌های مومنانه و جهادی قرارگاه علمدار است.

مسئول قرارگاه فرهنگی جهادی علمدار در آیین راه‌اندازی این قرارگاه در کتابخانه ابن‌سینا با اشاره به فعالیت‌های گروه جهادی علمدار از سال ۱۳۹۴ گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا، فعالیت‌های این گروه به امور تربیتی و کادرسازی دانش‌آموزان و نوجوانان اختصاص داشت.

«عباس ریوندی» افزود: پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اوایل امسال مبنی بر مواسات، همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان، گروه علمدار (۸۰ نوجوان عضو گروه هستند)، رویکرد خود را به فعالیت‌های اجتماعی و کمک به نیازمندان و تهیه و توزیع وسایل بهداشتی و ماسک گسترش داده که در حوزه مبارزه با کرونا، حائز رتبه اول از سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران شده است.

«ریوندی» ابراز امیدواری کرد: با راه‌اندازی قرارگاه فرهنگی جهادی علمدار در کتابخانه ابن‌سینا و با کمک خیرین و نیکوکاران دارالمومنین طهران، نخستین مرحله توزیع ارزاق و اقلام مورد نیاز زندگی و کمک معیشتی پس از تکمیل بانک اطلاعاتی نیازمندان، در آستانه شب یلدا انجام شود.

«مرضیه خسروی بروجنی» مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۴ و رئیس فرهنگسرای اخلاق نیز در این آیین با اشاره به اهمیت فعالیت گروه‌های جهادی و کمک به نیازمندان به خصوص توسط نوجوانان، از شهرداری، شورایاری، سرای محلات و خیرین تقاضا کرد با هماهنگی با گروه‌های مرجع در سطح محلات، ائمه جماعات، کاسبان و خیرین در فعالیت‌های جهادی و خیرخواهانه مشارکت کنند.

«مجید بشارتی» مدیر اجتماعی ناحیه یک شهرداری منطقه چهارده، اعضای شورایاری و مدیر محله چهارصد دستگاه نیز در آئین راه‌اندازی قرارگاه فرهنگی جهادی علمدار حضور داشتند.

این قرارگاه در خیابان پیروزی، میدان چهارصد دستگاه، کتابخانه ابن سینا واقع است و شماره تلفن ۳۳۳۴۳۵۶۰ آماده پاسخگویی و جذب کمک‌های مومنانه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =