علیه برگزارکنندگان هر مراسم عمومی در کاشمر اعلام جرم می‌شود

مشهد- ایرنا- دادستان کاشمر گفت: با توجه به این که جان و سلامت مردم در خطر است برای برگزارکنندگان هرگونه مراسمی که منجر به تجمع در این شهر شود اعلام جرم خواهد شد و این افراد به عنوان تهدیدکنندگان سلامت و بهداشت عمومی باید پاسخگو باشند.

غلامرضا طالعی عصر چهارشنبه در چهل و هشتمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرستان کاشمر با اشاره به اجرای محدودیت‌ها و تعطیلی اصناف افزود: باید در خصوص کمک‌های فوری و حمایت از کاسبان و اصناف پیگیری و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

وی اضافه کرد: محور همه فعالیت‌ها و اقدامات در زمینه پیشگیری و مقابله با کرونا تصمیمات و مصوبات ستاد کروناست.

فرماندار کاشمر هم در این نشست گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته حاشیه شهر، روستاها و مناطق کم برخوردار بیشتر درگیر بیماری کرونا هستند.

مسلم ساقی با اشاره به این که سلامت، اولویت اول شهرستان است افزود: قبول داریم مردم با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجه هستند ولی در مورد سلامت باید نگاه حاکمیتی داشت و بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا اقدام کرد.

وی ادامه داد: وظیفه ما و دستگاه‌های اجرایی است تا با نگاه کارشناسی تمام پیشنهادها در زمینه مشکلات کاسبان و واحدهای صنفی و مشاغل را به مدیران و متولیان استانی و کشوری انعکاس دهیم.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر  هم گفت: اجرای طرح محدودیت‌ها از روز شنبه  نیاز به یک عزم جدی دارد.

محمد جواد یزدانی افزود: موضوع کرونا یک بحث جدی و حساس است و باید به احترام جان انسان‌ها در این خصوص حساس باشیم و در موضوعات تخصصی و فنی حوزه بهداشت فقط مجموعه بهداشت و درمان اعلام نظر کنند.

او ادامه داد: طی یک هفته گذشته توسط تیم‌های مشترک، ۹۹ بازدید از اماکن عمومی و مراکز خدمات رسان صورت گرفته و تعداد ۹۵۲ مورد بازدید از مراکز عرضه که محدودیت حضور تا ساعت ۱۸ داشته‌اند انجام شده است و در هفته جاری سه واحد صنفی متخلف مهر و موم  شده‌ است.

وی اضافه کرد: تاکنون ۶ هزار و ۴۰۰ مورد تست پی.سی.آر در شهرستان کاشمر  انجام شده که نتیجه چهار هزار مورد آن مثبت بوده است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۷۸۸ هزار و ۴۷۳ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۸۲ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۲ هزار و ۴۶۱ تن رسیده است.

همچنین تاکنون ۵۷۰ هزار و ۷۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =