اعمال محدودیت‌های کرونایی در جهت بهبود وضعیت کنونی است

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: اعمال محدودیت‌های کرونایی در راستای بهتر شدن وضعیت کرونایی استان است و در صورت بی‌توجهی‌ به آن شاهد تداوم افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری و وضعیت بحرانی خواهیم بود.

فتح‌الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، با بیان اینکه به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی برخی افراد جامعه اکنون تصمیم‌گیری در شرایط کرونایی موجود بین بد و بدتر است، افزود: این استان حدود ۲ هزار تخت بیمارستانی دارد که اکنون ۷۵۰ تخت توسط بیماران کرونایی اشغال شده و امروز نیز ۱۰۰ بیمار جدید به این بستری ها اضافه شده است.

وی اظهار داشت: خرم‌دره از لحاظ شیوع ویروس کرونا جزو ۴۱ شهرستان پرخطر کشور اعلام شد که مدتی پس از رعایت پروتکل‌های بهداشتی شاهد کاهش شیب ابتلا به کرونا در این شهرستان هستیم.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه پس از گذشت ۹ ماه از شیوع کرونا تعلل در انجام وظایف توسط مسوولان در این زمینه قابل قبول نیست، ادامه داد: شهرستان‌های ماه‌نشان و ایجرود باید بیش از گذشته مراقب شیوع کرونا باشند.

حقیقی در خصوص اعمال محدودیت‌های تردد بین شهری و استان، ادامه داد: ترددهای ضروری بین شهری و استان باید توسط فرمانداران احصاء شده و در اختیار نیروی انتظامی قرار بگیرد که در صورت جریمه شدن اشتباهی مشکل این افراد رفع شود.

استاندار زنجان ادامه داد: فعالیت بانک‌ها فقط برای ارائه خدمات درون بانکی بوده و طی ۲ هفته از اول آذر نبالد به مشتریان خدمات ارائه کنند، فروشگاه‌های بزرگ استان تنها وظیفه ارائه خدمات ضروری به مردم را دارند و سایر اقلام غیرضروری باید حذف شده و سرویس ارائه نکنند در غیر این صورت جرم محسوب می‌شود.  

وی به نقش ستاد تنظیم بازار در دوران کرونایی، نیز اشاره کرد و گفت: نباید از ستاد تنظیم بازار غفلت کرد، این ستاد باید با قدرت و قوت به کار خود ادامه دهد و با هرکسی که مخل اقتصاد کشور شده و آرامش مردم را به خطر می‌اندازد باید برخورد شود زیرا تنظیم بازار کمک‌کننده شرایط کرونایی موجود است.

حقیقی با بیان اینکه تست تشخیص کرونا تا زمانی که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود ارزشمند نیست، افزود: استان رتبه اول را در تست سرپایی کرونا دارد.

استاندار زنجان در خصوص فعالیت کارمندان ادارات استان در ۲ هفته تعطیلی پیش رو، خاطرنشان کرد: فردا/ پنجشنبه/ همه ادارات استان باید میزان حضور کارمندان خود را در ادارات مشخص و اعلام کنند.

به گفته حقیقی، اولویت دورکاری با افراد بالای ۶۰ سال، دارای بیماری زمینه‌ای، همسران کارکنان که در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند و آن‌هایی که می‌توانند کار خود را به صورت دورکاری انجام دهند، است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =