سپاه کربلا مقابله با کرونا را در محلات مازندران اجرایی می‌کند

ساری- ایرنا- فرمانده سپاه کربلای مازندران از اجرای طرح شهید سلیمانی با حضور بسیجیان فعال در سطح محلات استان برای مهار کرونا با شناسایی، مراقبت، رصد، پایش و درمان بیماران کرونایی تا کمک‌رسانی به آنها همزمان با آغاز هفته بسیج تا اول اسفند ماه خبر داد.

به گزارش ایرنا ، سردار پاسدار سیاوش مسلمی روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: طرح شهید قاسم سلیمانی در مسیر قطع زنجیره ویروس کرونا از شنبه اول آذر اجرایی خواهد شد.

وی توضیح داد : این طرح با حضور بسیجیان از پایگاه های مقاومت در سطح محلات و با بهره گیری از تمام ظرفیت های اجرایی در جهت شناسایی، مراقبت، رصد، پایش و درمان بیماران کرونایی تا کمک رسانی به کسانی که در حوزه‌های مختلف چه از نظر جسمانی و فیزیکی دچار مشکل هستند و امکان تردد و بیرون آمدن از خانه را ندارند، اجرایی می شود.

مسلمی با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت بی‌انتهای بسیجیان در این راه ، گفت : سه هزار پایگاه در این زمینه فعال می شوند و کسانی که دارای علایم بالینی و مشکوک هستند شناسایی و معرفی و کمک خواهند شد.

وی به برنامه ریزی برای اسکان بیماران کرونایی در مراکز اقامتی با هماهنگی و همکاری میراث فرهنگی اشاره و تاکید کرد: طرح شهید سلیمانی تا اول اسفند ادامه خواهد داشت.

برنامه‌های هفته بسیج 

فرمانده سپاه کربلای مازندران به برنامه ریزی برای اجرای بیش از ۱۴ هزار برنامه در قالب ۶۶ عنوان در سطح  ۲۲ شهر استان با رویکرد نهضت خدمت خالصانه و مومنانه اشاره کرد و گفت: دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران ، مراسم و بزرگداشت های شهدا از جمله یادواره با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و درفضای مجازی، برگزاری مسابقات ورزشی، نشست‌های بصیرتی در آستانه انتخابات از جمله این برنامه هاست.

وی پررنگ تر شدن گشت رضویون برای تامین امنیت و در استان و فراهم کردن فضای آرامش برای مردم، برپایی اردوهای جهادی در کمک به مستمندان و نیازمندان در مناطق محروم در استان با برخورداری از ظرفیت جوانان، تولیدات فرهنگی - هنری و راه‌اندازی پویش های مرتبط با هفته بسیج در فضای مجازی را نیز از دیگر برنامه های سپاه در هفته بسیج استان برشمرد.

سردار مسلمی توزیع ۴۰ هزار و ۷۵۰ بسته معیشتی با اعتبار حدود ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان را نیز از جمله برنامه های سپاه در هفته بسیج عنوان کرد و گفت: همچنین از شنبه بحث حافظان سلامت و سلامت محله محور را پیگیری می کنیم و در این مسیر بسته های بهداشتی به دست نیازمندان خواهد رسید.

بهره برداری از ۱۲۶ طرح محرومیت زدایی

فرمانده سپاه کربلای مازندران به بهره برداری از ۱۲۶ طرح در حوزه محرومیت زدایی و عمرانی از راه روستایی و پل روستایی، گلزار شهدا، پایگاه مقاومت بسیج، سالن ورزشی اشاره کرد و گفت: برای این طرح ها حدود ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی اهدای جهیزیه به زوج های نیازمند و توزیع لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند را نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده برشمرد.

سردار مسلمی بهره برداری از ۵۵ طرح اقتصاد مقاومتی را نیز از اقدامات سپاه در هفته بسیج عنوان و خاطرنشان کرد: در این طرح ۱۵ واحد خانه محرومان مربوط به خانه های مددجویان بهزیستی و ۶۳ واحد مربوط به مددجویان کمیته امداد بهره برداری می شود.

وی افتتاح ۴۹ صندوق قرض الحسنه مربوط به اشتغال پایدار را نیز عنوان کرد و گفت: همچنین از دیگر برنامه ها راه اندازی قرارگاه ۱۷ غدیر است، به دنبال فرمایش رهبری در بحث گرانی و مقابله با احتکار سپاه با این طرح به دولت کمک می کند.

سردار مسلمی تاکید کرد: در این طرح ۱۹۰ بازرسی بسیجی برای همکاری با اداره صمت برای نظارت به بازار معرفی شده اند، عمده این بازرسان در حوزه فروشگاههای بسیار بزرگ ورود می‌کنند و در سطح شهرها نیز ۱۵۰ بازرسی بسیجی به دانشگاه علوم پزشکی برای نظارت بر بحث سلامت معرفی شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =