گلستان آماده اجرای کامل محدودیت‌های کرونایی است

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت که این استان با بسیج کامل امکانات و همراهی دستگاه‌ها و مردم، آماده اجرای کامل محدودیت‌های کرونایی برای کمک به کاهش زنجیره شیوع کرونا است.

 به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق‌شناس اظهار داشت: گرگان، آق قلا، بندرترکمن و کلاله در وضعیت قرمز، رامیان در وضعیت زرد و بقیه ۹ شهرستان استان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند که با همراهی همه دستگاه ها و مردم امیدواریم مرحله جدید محدودیت کرونایی را به طور کامل اجرا کنیم.

وی بیان کرد: بر طبق مصوبه ستاد ملی کرونا، از روز شنبه در شهرهای قرمز خودروها با پلاک بومی حق خروج از شهر را ندارند و همچنین دیگر وسایل نقلیه حق ورود و عبور از شهرهای قرمز و نارنجی را نخواهد داشت که در صورت عدم رعایت قوانین عبور و مرور توسط خودروها ، جریمه ۱۰ میلیون ریالی اعمال خواهد شد.

وی بیان کرد: در شهرهای زرد حضور دو سوم، در شهرهای نارنجی حضور نیمی از کارمندان و در شهرهای قرمز حضور یک سوم کارمندان ضروری است و بقیه نیروها می توانند از طریق دورکاری فعالیت های خود را ادامه دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کرونا در استان گفت: در حال حاضر ۴۸۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۱۱۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و ۴۸ نفر به ونتیلاتور وصل شده‌اند.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ نفر در گلستان به علت ابتلا به کرونا جان خود از دست دادند تا مجموع فوتی های ناشی از این بیماری در استان به هزار و ۹۵ نفر برسد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha