جاده‌های شمالی خراسان رضوی چهره زمستانی به خود گرفت

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: با تداوم و گسترش بارش برف و باران طی امروز چهارشنبه، جاده‌های شمالی استان، ظاهری زمستانی به خود گرفت.

ابراهیم نصری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اعلام راهداران و سامانه‌های نظارتی، در حال حاضر بارش برف در جاده مشهد-کلات در محدوده گردنه گوجگی و بارش پراکنده برف در جاده‌ درگز - قوچان، به ویژه در محدوده گردنه‌های تیوان و امامقلی موجب لغزندگی سطح این محورهای کوهستانی شده است.

وی ادامه داد: مه گرفتگی در جاده مشهد - سرخس در محدوده گردنه مزداوند نیز موجب کاهش دید افقی رانندگان در این محور شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: بارش باران در مسیر جاده مشهد - نیشابور و باغچه - تربت حیدریه نیز موجب لغزندگی سطح این جاده های شریانی شده است.

نصری در خصوص کاهش احتمالی دما در مناطق کوهستانی استان خراسان رضوی افزود:یخ زدگی سطح جاده‌های برفگیر استان به میزان کاهش دما طی امشب بستگی دارد با این حال در حال حاضر گشتهای راهداری در جاده‌های مذکور در آمادگی به سر می‌برند.  

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، بارش برف و باران همراه با کاهش دما از عصر سه‌شنبه نیمه شمالی به ویژه مناطق کوهستانی استان را فرا گرفته است و این پدیده جوی با افزایش بارشها به شکل برف و کاهش دما تا روز جمعه ادامه خواهد داشت. 

۵۱ گردنه در راههای شهری خراسان رضوی به طول ۵۴۵ کیلومتر، ۱۷۲ گردنه در راههای روستایی به طول ۵۷۴ کیلومتر و ۱۳۶ منطقه کولاک‌گیر و مه‌گیر به طول ۵۸۶ کیلومتر در این راه‌ها وجود دارد.

خراسان رضوی با پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آسفالته اصلی و فرعی، هفت هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه آسفالته روستایی و هفت هزار و ۷۶۰ کیلومتر راه غیر آسفالته در جایگاه دوم کشور از نظر طول راهها قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =