فرهنگ‌سازی آموزشی موثرترین راهکار کاهش تلفات سوانح جاده‌ای است

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم فرهنگ سازی به عنوان موثرترین راهکار کاهش تلفات سوانح رانندگی در استان گفت: در این راستا می توان از ظرفیت آموزشی موجود در استان بهره برد.

آیدین رحمانی روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل آذربایجان غربی افزود: اجرای برنامه فرهنگسازی و آموزش توسط سازمان آموزش و پرورش باید به صورت مستمر مورد توجه قرار گرفته و برای پاسخگویی لازم و نتیجه بخش بودن این کار، مسوولان ارشد این سازمان باید در جلسات کمیسیون حضور فعال داشته باشند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش باید شناسنامه ایمنی تمامی مدارس حاشیه راه‌ها را اعلام کند تا برای ایمن سازی و آرام سازی ترافیک در راستای عبور ایمن‌تر دانش‌آموزان توسط دستگاه‌های مربوطه شناسایی و رفع شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: تاسیس مدارس جدید در حاشیه راه‌ها ممنوع شده است.

رحمانی درخصوص اجرای طرح پایلوت تجمع دستگاه‌های امداد رسان جاده ای اظهار داشت: در یکی از محورهای استان دستگاه‌های امدادرسان از جمله پلیس راه، هلال احمر، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت متمرکز برای ارتقای ایمن سازی و کاهش تصادفات جاده ای مستقر شوند تا نتیجه بررسی شود.

در این جلسه همزمان با پنجمین روز از هفته ایمنی حمل و نقل از فعالان ایمنی عضو کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان قدردانی شد.

سالانه حدود ۵۰۰ نفر در جاده های آذربایجان غربی بر اثر سوانح رانندگی جان خود را از دست می دهند که البته انتظار می رود این رقم امسال بسیار کمتر شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =