۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید -۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در استان مرکزی شناسایی شد و مجموع موارد مبتلا به این بیماری در استان به ۲۹ هزار و ۳۵۶ نفر رسید.

دکتر «سید محمد جمالیان» عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۳ نفر نیز در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید -۱۹ در استان مرکزی جان خود را از دست دادند که مجموع جان باختگان نیز به یک‌هزار و ۱۳۸ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: از مجموع ۳۹۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی، ۶۸ نفر در بیمارستان‌های استان بستری و در حال دریافت خدمات تخصصی درمانی هستند و ۳۲۹ نفر نیز به صورت سرپایی خدمات درمانی را دریافت کردند و این افراد باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه باشند.

بر اساس اعلام «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  از دیروز تا امروز ۲۸ آبان ماه جاری،  بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۴۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده که ۲ هزار و ۸۳۷ نفر از آن‌ها بستری شده‌اند و مجموع بیماران کووید ۱۹ کشور تاکنون به ۸۰۱ هزار و ۸۹۴ نفر رسیده است.

بر این اساس در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۸۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا نیز در ایران جان خود را از دست داده‌اند که تاکنون مجموع جان باختگان ناشی از بیماری کووید- ۱۹ در کشور نیز به ۴۲ هزار و ۹۴۱ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =