۲۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۴
کد خبرنگار: 986
کد خبر: 84115360
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالان صنعت چاپ استان اردبیل تقدیر شدند

اردبیل - ایرنا - پیشکسوتان و فعالان صنعت چاپ و نشر استان اردبیل شامگاه چهارشنبه طی مراسمی در سالن اجتماعات پارک بانوان اردبیل مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری اردبیل در این مراسم گفت: صنعت چاپ نه یک شغل بلکه به عنوان عشق مطرح است که فعالان در این عرصه را عاشقانه و با علاقه‌ای وصف‌ناپذیر به فعالیت وامی‌دارد.

محمد سیمزاری افزود : هر شغل و طرحی بطور معمول باید دارای توجیه مادی و اقتصادی باشد در حالی‌که حرفه‌هایی چون چاپ ، نشر و مطبوعات اغلب فاقد سودآوری برای فعالانش می‌باشند.

وی اظهارداشت: دست‌اندرکاران صنعت چاپ و نشر در حقیقت رزمندگان عرصه و آوردگاه فرهنگی هستند که حاصل اندیشه‌های گرانسنگ و فاخر را به نسل‌های کنونی و آینده انتقال می‌دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در این مراسم گفت : صنعت چاپ و نشر در تاریخ انسان انقلاب بزرگی آفریده که پس از چندین دهه هنوز عرصه‌های فرهنگی، هنری و رسانه ای را زیرتاثیر خود قرار داده است.

عبدالله بحرالعلومی افزود : عرصه چاپ و نشر با وجود استعداد و ظرفیت‌های فراوانی که در استان اردبیل دارد هنوز نتوانسته است جایگاه واقعی خود را در ایران بیابد.

او با بیان اینکه این صنعت نیز به مانند بسیاری از عرصه‌ها داراری سختی‌ها و مشکلاتی در استان اردبیل است ابراز امیدواری کرد که این کاستی‌ها با تلاش جمعی در آینده برطرف شود.

وی همچنین از شهردار اردبیل به خاطر اختصاص قسمتی از بنای تاریخی شهرداری اردبیل به عنوان موزه که آثاری گرانقدر از این صنعت را در معرض تماشای علاقه‌مندان قرار داده است، قدردانی کرد.

در این مراسم با اعلام اینکه تعداد ۱۵ فقره مجوز در زمینه چاپ در استان اردبیل صادر شده است و ۱۲ باب چاپخانه افست و تعدادی نیز چاپخانه دیجیتال فعالیت دارند، از ۵۱ نفر از فعالان عرصه چاپ و نشر این استان با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

     

                   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =