مردمی بودن عامل موفقیت بسیج است

تبریز- ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‎شرقی و امام جمعه تبریز عامل موفقیت بسیج را مردمی بودن و وابسته نبودن به جریانی خاص دانست و گفت: بسیج با بصیرت بالا و در مواقع حساس و بحرانی در میدان حضور دارد.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز چهارشنبه در جمع فرماندهان، بسیجیان و کارکنان سپاه عاشورا به مناسبت آغاز هفته بسیج با بیان اینکه بسیج لحظه شناس است، اظهار کرد: اخلاص در عمل، تکلیف گرایی، ولایت مداری، دغدغه مندی و مسئولیت پذیری، امنیت بخشی و نشاط آفرینی از ویژگی‌ها بسیج به حساب می‌آید که موجب شده در عرصه‌های اجتماعی کارکردهای مختلفی را از این فرهنگ در جامعه تعریف کند.

وی گفت: هیچ تشکیلاتی به گستردگی بسیج وجود ندارد که عامل انسجام، وحدت و صمیمت شده و امام راحل و رهبر معظم انقلاب در برهه‌های مختلف به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه بیداری اسلامی در منطقه در سایه فرهنگ انقلاب و فرهنگ بسیج است ادامه داد: خدامحوری، ولایت مداری، حق گویی، تکلیف گرایی، عقل گرایی، شناخت همه جانبه دشمن و جبهه شناسی از جمله مولفه‌های اندیشه بسیج است که در عرصه‌های مختلف در داخل و خارج کشور به منصه ظهور رسیده است.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: تشکیل هسته‌های مقاومت در جهان موجب ایجاد شرایط و تحولات داخلی و بین المللی شده است و ما باید بیش از پیش به مولفه‌ها و مبانی بسیج و فرهنگ آن تکیه کنیم.


حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تکیه بر این مولفه‌ها و اندیشه‌ها را ضروری خواند و گفت: فاصله گرفتن برخی از سیاسیون از مبانی و اصول انقلاب، حرکت خزنده انقلاب زدایی در کشور و حذف چهره‌های انقلابی نیاز به تقویت فرهنگ بسیج را در جامعه دو چندان کرده است.

به گزارش ایرنا از پنجشنبه ۳۰ آبان تا چهارشنبه ۶ آذر هفته بسیج نام گذاری و عنوان های «بسیج؛ مقاومت، ایثار و شهادت»، «بسیج؛ اخلاق و معنویت»، «بسیج؛ علم و فناوری»، «بسیج؛ سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی»، «بسیج؛ فرهنگ و بصیرت»، «بسیج؛ دفاع و امنیت» و «بسیج؛ اقتصاد مقاومتی و جهاد خدمت رسانی» برای روزهای هفته بسیج تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =