نخستین واحد قوطی‌سازی شیرخشک در خراسان رضوی آماده بهره‌برداری شد

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در سال جهش تولید نخستین واحد قوطی‌سازی شیرخشک در استان با سرمایه‌گذاری هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی آماده بهره برداری شده است و طی دو ماه آینده راه‌اندازی می‌شود و می‌تواند از خروج ارز از کشور جلوگیری کند.

علی رسولیان عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از دو واحد تولیدی مربوط به قوطی‌سازی و قطعه‌سازی در اطراف مشهد و برگزاری نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در محل یکی از این واحدها افزود: این واحد پس از بهره برداری ظرفیت تولید ۷۵ میلیون قوطی شیرخشک در سال را دارد و برای ۳۰۰ نفر شغل ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به جزئیات واحد تولیدی قطعه‌سازی که امروز مورد بازدید قرار داد گفت: این واحد، تولیدکننده ماهانه ۲۵۰ هزار قطعه پیستون‌های خودروهای سبک و سنگین است که ۹۸ درصد نیاز شرکت ایران خودرو به این قطعه و همچنین بخشی از نیاز شرکت تراکتورسازی تبریز را تامین می‌کند و برای بیش از ۵۵۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از رویکردهای مهم خراسان رضوی، حمایت از بخش تولید است و در همین راستا نشستهای کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به صورت هفتگی در محل واحدهای تولیدی برگزار و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی با دو هدف حفظ وضعیت کنونی بخش تولید، اشتغال و جلوگیری از تعطیلی آن، حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه تولید تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

رسولیان افزود: در نشست امروز کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مشکلات مربوط به ۱۴ واحد یا طرح تولیدی فعال، نیمه فعال یا تعطیل مورد بررسی قرار گرفت که ۱۴ مصوبه برای حل مشکلات آنها در حوزه تسهیلات بانکی، تقسیط بدهی بانکی، تامین زیرساختهای آب و برق و تغییر کاربری اراضی در بخش تولید در پی داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =