استاندار خراسان ‌رضوی: توسعه مناطق مرزی، لازمه امنیت پایدار است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی با اشاره به ضریب امنیتی بالای مرزهای این استان گفت: برای دستیابی به امنیت پایدار باید توسعه مناطق مرزی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روز چهارشنبه استانداری خراسان رضوی محمدصادق معتمدیان  در نشست با امیر آذریان فرمانده ارشد نظامی ار تش جمهوری اسلامی ایران در خراسان رضوی و قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نیروی زمینی ارتش افزود: مناطق مرزی استان علی‌رغم همه شرایط برای ناامنی از ضریب امنیتی بالایی برخوردار هستند که این مهم از قدرت دفاعی و بازدارندگی ارتش حکایت دارد.
وی اضافه کرد: حضور مقتدرانه ارتش در مرزهای شرقی کشور بسیار تاثیرگذار است و با توجه به توانمندی‌های ارتش، مرزهای منطقه با اقتدار کامل و آرامش، صیانت و نگهبانی می‌شوند.
استاندار خراسان رضوی گفت: هر جایی از کشور که با بحران و حوادث غیرمترقبه رو به رو شده، ارتش در آن به ایفای نقش پرداخته ‌است که نمونه آن را در حوادث سال‌های اخیر از جمله زلزله کرمانشاه و سیل گلستان شاهد بودیم.
معتمدیان افزود: ارتش مایه آرام‌بخشی مردم است و هر جایی که ارتش حضور پیدا کرده، علاوه بر نقش امنیتی و نظامی خود، منشا خدمات نیز به مردم ساکنان نوار مرزی بوده است.
وی بر تثبیت جمعیت روستایی و عشایری مناطق مرزی تاکید و تصریح کرد: اگر به دنبال امنیت پایدار هستیم باید توسعه مناطق مرزی را مد نظر داشته باشیم.
استاندار خراسان رضوی گفت: امنیت ما در منطقه علی‌رغم همه بسترهای ناامنی و تحریم‌ها بی‌نظیر است و در بالاترین وضعیت امنیتی خود قرار داریم و در همین راستا در نظرسنجی‌های صورت گرفته بالاترین سطح رضایت مردم از بخش امنیت بوده است.
فرمانده ارشد نظامی آجا در خراسان رضوی و قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق نزاجا نیز در این نشست گفت: یگان‌های ارتش از نظر رزمی در شرایط آمادگی کامل قرار دارند و مناطق مرزی تحت پوشش را در منطقه به صورت شبانه‌روزی پایش می‌کنیم.

امیر رضا آذریان افزود: حوزه ماموریت این قرارگاه، ۶ استان از جمله استان‌های خراسان است و تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت به کار می‌بندیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =