حضور کارکنان در ادارات شهرهای قرمز کرونایی یک سوم است

زنجان - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان گفت: طبق بخشنامه اعلام شده حضور کارکنان در شهرهای دارای وضعیت قرمز به غیر از مشاغل حساس ضروری و مشاغلی که وظایفی در ستاد کرونای استانی دارند، به یک سوم کاهش می‌یابد.

سمانه شاددل شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا، با اشاره به اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها از اول آذرماه افزود: بر این اساس این محدودیت شامل ادارات نیز می شود اما توجه به نکاتی ضروری است.

وی اظهار داشت: بر اساس این محدودیت ها، فعالیت دستگاه‌های خدماتی که با زندگی روزمره مردم سر و کار دارند متفاوت خواهد بود که این مهم حوزه امدادی، آتش نشانی، خدمات رسانی و مدیریرت شهری و دستگاه‌هایی که ماموریت ویژه ای دارند را شامل می شود.

شاددل ادامه داد: محدودیت نفرات از سوی کمیته امنیتی و انتظامی ستاد کرونا برای تعدادی از دستگاه ها نیز از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی، دادستانی، سازمان صمت، صدا و سیما، راه و شهرسازی، نیروی انتظامی ( معاونت عملیاتی و پلیس راهنمایی و رانندگی) بسیج مستضعفان، اتاق اصناف، سازمان تعزیرات حکومتی، شورای سیاستگذاری ائمه جماعات و مرکز امور مساجد، استانداری و فرمانداری ها   طبق وظایف و دستورالعمل‌ها اعمال می‌شود.

وی اظهار داشت: در ایجاد محدودیت ها وظایف را باید به گونه ای انجام داده تا خدشه ای به وجود نیاید و از طرفی اعمال محدودیت ها در ادارات با توجه به رنگ بندی شهرها لحاظ شده که بصورت هفتگی تداوم یافته و طبق بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور عمل خواهد شد.

شاددل افزود: کارکنان در ادارات با مشاغل حساس و ضروری با تقسیم بندی حضور می یابند و بر این مبنا ۵۰ درصد کارکنان به شرظ آنکه خللی در خدمات ایجاد نشود، در محل کار فعالیت خواهند کرد. 

این مسؤول خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی در اعمال محدودیت حضور پرسنل، باید کاهش نفرات را با فاصله اجتماعی لازم لحاظ و از تراکم جلوگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: در اعمال این محدودیت در ادارات، بیماران زمینه ای در محل کار حضور نمی یابند و در این ارتباط مدیران دستگاههای اجرایی تا فردا /پنجشنبه/ لیست این افراد را باید به استانداری اعلام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها