فرماندار پیشوا: مشکل گازرسانی به گلخانه‌های پیشوا برطرف شد

تهران- ایرنا- فرماندار پیشوا گفت: پس از سفر معاون اول رئیس جمهور به شهرستان پیشوا و با اجرای طرح انتقال ۷۰ کیلومتری گاز به شهرستان، دولت تدبیر و امید مشکل گازرسانی به گلخانه‌های پیشوا را برطرف کرد.

حسین عباسی روز چهارشنبه در جریان بازدید از گلخانه نمونه کشت فلفل‌های رنگی گفت: تأمین گرمای مورد نیاز گلخانه‌ها به ویژه در فصول سرد سال، یکی از مشکل گلخانه‌داران پیشوایی است و در جریان سفر معاون اول رئیس جمهور به شهرستان پیشوا در سال ۱۳۹۵، اجرای طرح  خط انتقال ۷۰ کیلومتری گاز به گلخانه‌های شهرستان به تصویب رسید و با انجام مطالعات و تعیین پیمانکار، اجرای این طرح در دو فاز عملیاتی شد.

وی افزود: فاز نخست انتقال گاز به گلخانه های روستاهای قلعه‌سین و معین‌آباد از توابع بخش مرکزی پیشوا به طول ۴۳ کیلومتر در سال ۹۷ آغاز  و به بهره برداری رسید و فاز دوم این طرح نیز سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال به طول ۲۷ کیلومتر آغاز شد که هم اکنون از پیشرفت ۷۵ درصدی برخوردار شده است.

فرماندار پیشوا اظهار کرد: گازرسانی به گلخانه‌های پیشوا، هزینه‌های تولید را کاهش داده و زمینه را برای توسعه فعالیت‌های کشاورزی و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار فراهم می‌کند.

وی افزود:شهرستان پیشوا با بیش از یک هزار و ۴۰۰ هکتار گلخانه تولید سبزی و صیفی و گل شاخه بریده، قطب تولید محصولات گلخانه‌ای استان تهران محسوب می‌شود.

عباسی افزود: توسعه کشت گلخانه‌ای، مهمترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی در حوزه اقتصاد مقاومتی است چرا که با استفاده از این نوع کشت، مصرف آب مدیریت می‌شود، مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی به سادگی انجام شده و علاوه بر افزایش تولید، فرصت‌های شغلی پایداری نسبت به کشاورزی در فضای آزاد ایجاد می‌گردد.

وی اظهارداشت: کمبود آب مهمترین مانع در توسعه کشاورزی شهرستان پیشوا محسوب می‌شود که با حرکت به سمت کشت گلخانه‌ای نیز می‌توان این تهدید را به فرصتی برای تولید بیشتر، ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار و کشت متنوع در محیط گلخانه فراهم کرد.

فرماندار پیشوا گفت: حمایت از تولید کنندگان کوچک و بزرگ، زمینه‌ساز توسعه فعالیت‌های تولیدی و نوید بخش رشد و پویایی اقتصاد منطقه می‌شود.

وی تأکید : رفع موانع تولید باید در اولیت تمامی مسوولان دستگاه‌هایی اجرایی قرار گیرد و استعلامات مورد نیاز برای واحدهای تولیدی، می‌باید در کمترین زمان پاسخ  داده شود.

عباسی با اشاره به وضعیت تولید در گلخانه تولید فلفل رنگی پاکدشت گفت: این گلخانه هوشمند سالانه ۹۰ تن محصول باکفیت تولید و روانه بازار مصرف می‌کند که در صورت تأمین زیرساخت‌ها و رفع مشکلات، تولید محصول در این گلخانه نمونه دو برابر می‌شود.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =