نظر مثبت  هیات دولت برای انتقال زندان های البرز  جلب شد

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: نظر مثبت هیات دولت برای انتقال زندان های این این استان جلب شده و به طور قطع همراهی لازم را خواهند داشت.

 عزیزاله شهبازی روز چهارشنبه در دیدار با رییس سازمان زندان های کشور افزود: انتقال زندان های بزرگ مستقر در این استان یک مطالبه مهم مردمی و اجتماعی است که  نیازمند اقدامات جهادی و تصمیم جدی است.

وی اظهارداشت: چهار زندان بزرگ کشور در البرز مستقر هستند که مدیریت آنها در سطح ملی صورت می گیرد ولی در این استان با اتحاد و انسجامی که بین اعضای شورای تامین وجود دارد و به واسطه همراهی های بین نمایندگان عالی قوای سه گانه از بروز آسیب های جدی پیشگیری شده است.
استاندار البرز ادامه داد: البرز به واسطه رشد روز افزون مهاجرت ها و استقرار بسیاری از مراکز ملی در سطح ملی خدمات ارایه می دهد ، مورد توجه ویژه مسوولان ملی قرار گرفته است.
شهبازی گفت: ۵۰ درصد آب و آرد پایتخت، تامین ۷۰ درصد داروی کشور، ارایه خدمات آموزشی و درمانی  از استان البرز صورت می گیرد بنابراین محق توجه ویژه در حوزه های مختلف است.
وی افزود: به تازگی اقدام موثری برای  ارتقای بخش چهارباغ به شهرستان انجام گرفت که به واسطه این امر مهم، تمرکز بیشتری برای آبادانی، ساماندهی مهدی آباد و ملک آباد چهارباغ که در نزدیکی 2 زندان بزرگ واقع شده اند، انجام خواهد شد.
شهبازی گفت: ما در برابر زندانیان و خانواده های آنها نیز مسوول هستیم از این رو باید شرایطی فراهم شود که این افراد، سلامت به آغوش جامعه و خانواده باز گردند.
وی افزود: انتظار می رود که رییس سازمان زندان های استان البرز در خصوص زندان هایی که تحت مدیریت تهران و در پایتخت هستند، اختیارات بیشتری داشته باشد.

استاندار البرز با تشریح شرایط و حساسیت های ویژه استان، افزود: البرز در همجواری با پایتخت و در محاصره چندین شهر و شهرستان آسیب پذیر است که این امر در کنار سایر موضوعات بسیار جای تامل و برنامه ریزی دارد.
وی ادامه داد: البرز دومین استان مهاجرپذیر کشور است که سالانه ۹۰ هزار نفر به جمعیت این استان اضافه می شود لذا  عزم و اراده ویژه ای برای تحقق انتقال زندان ها از البرز  وجود دارد.

شهبازی گفت: این استان متراکم ترین استان کشور است چرا که به طور متوسط در هر یک کیلومتر ۵۲۲ نفر ساکن هستند و در شهرستان فردیس در هر کیلومتر به طور متوسط ۱۰ هزار نفر ساکن هستند که این تراکم بالای جمعیت علاوه بر ضرورت تامین و ارتقا زیرساخت های عمرانی به بسترهای متناسب سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز نیاز دارد.
وی افزود: یک سوم جمعیت البرز در مناطق حاشیه ای و بافت های ناکارامد شهری زندگی می کنند از این رو باید تدابیر ویژه ای برای این مناطق آسیب پذیر به خصوص در حوزه اجتماعی اتخاذ کرد.
استاندار البرز اضافه کرد: استقرار افرادی که از قومیت های مختلف و ناآشنا با یکدیگر هستند در یک محله علاوه بر اینکه می تواند فرصت محسوب شود، آسیب هایی را نیز در بر دارد که در صورت عدم مدیریت صحیح بحران آفرین خواهد بود.
وی با بیان اینکه ضرورت دارد در سایر استان های کشور نیز به گونه ای برنامه ریزی شود تا جمعیت در آنها ماندگار شوند، گفت: البرز شاهراه ارتباطی ۱۴ استان کشور است و متراکم ترین محورهای مواصلاتی کشور را در خود جای داده و از سوی دیگر در زمره استان های محروم کشور در حوزه آموزشی، بهداشتی  است.
شهبازی ورود و استقرار افراد شرور و خطرآفرین در البرز را تهدیدی جدی دانست و افزود: در قالب شورای تامین استان، با تمهیدات ویژه ای درصدد پیشگیری از آسیب ها هستیم و تاکنون نیز از مخاطرات جدی بسیاری پیشگیری شده است.
 رییس سازمان زندان های کشور نیز در این دیدار از جدیت، پیگیری و همراهی استاندار البرز در خصوص ساماندهی زندان های مستقر در البرز، قدردانی کرد و گفت: در خصوص انتقال زندان ها از بافت شهری این استان، همراه خواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =