جشنواره محصولات نوآورانه برای احیای تالاب‌ها فردا پایان می‌یابد

تهران - ایرنا - مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران گفت: اختتامیه دومین دوره جشنواره «ایده‌ها و محصولات نوآورانه با تأکید بر جلب مشارکت مردم برای احیای تالاب‌های کشور» فردا(پنجشنبه) در دو بخش رویداد استارتاپی و دریافت ایده‌ها و محصولات نوآورانه بصورت مجاری برگزار می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان محیط زیست، علی ارواحی افزود: این جشنواره توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با مشارکت برنامه عمران سازمان ملل، سازمان حفاظت محیط‌زیست، دولت ژاپن و شرکت دانش ‌بنیان ویرا پژوهان پویا با هدف شناسایی و تعامل بیشتر با نوآوران و مخترعان و حمایت از آنان، شناسایی و ترویج روش‌های اصلاح الگوی مصرف آب و منابع طبیعی، شناسایی راهکارهای احیای تالاب‌های کشور، معرفی اثرات محیط‌زیستی، اقتصادی و اجتماعی خشک شدن دریاچه‌ها و تالاب‌ها و کمک به راه‌اندازی و تقویت شرکت‌های دانش بنیان فعال در تولید ایده‌ها و محصولات نوآورانه در حال برگزاری است. 
وی گفت: طی این فرایند حدود ۶۰ ایده مستقل به مرحله پایانی راه یافت که از بین آنها سه ایده به عنوان ایده برتر در بخش ایده های مستقل معرفی خواهد شد. 
ارواحی ادامه داد: همچنین در بخش استارتاپی ۴۰ شرکت کننده در قالب هشت گروه پنج نفره تقسیم بندی شدند که ایده‌ها به کمک تسهیلگران برای ارائه در روز پایانی پرورش خواهند یافت.

وی گفت: همچنین آئین اختتامیه به صورت مجازی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳:۳۰ روز پنجشنبه آغاز خواهد شد و پس از معرفی ایده های راه یافته به مرحله پایانی جشنواره وشناسایی ایده های برتر پایان خواهد یافت.

پخش زنده این رویداد از طریق پلتفرم اسکای روم به آدرس http://fiwci.ir/users/signup.php در دسترس خواهد بود.

دومین دوره جشنواره ایده ها و محصولات نوآورانه با تاکید بر جلب مشارکت مردم برای احیای تالاب های کشور ٢۶ آبان ماه به صورت مجازی آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =