تعطیلی گروه‌های شغلی در چهار شهرستان چهارمحال و بختیاری اعلام شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: گروهای شغلی ۲، سه و چهار در چهار شهرستان شهرکرد، فارسان، بروجن و کیار که در وضعیت قرمز قرار دارند از روز شنبه اول آذر تعطیل می‌شود.

مجید شیرانی روز چهارشنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: سایر شهرستانهای استان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند و گروهای شغلی سه و چهار همچنان تعطیل است.
وی تصریح کرد: این تعطیلی‌ها به مدت ۲ هفته برقرار است و قابلیت تمدید آن وجود دارد.
شیرانی در خصوص نحوه فعالیت ادارات و نهادهای دولتی نیز اظهار داشت: در شهرستانهای قرمز ادارات با یک سوم کارمندان و در شهرستانهای نارنجی ادارات با یک دوم کارمندان به فعالیت خود ادامه می دهند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری به محدودیت‌های ترددی خودروها نیز اشاره کرد و گفت: ورود و خروج خودروهای غیربومی در استان ممنوع است و تخلف از این مصوبه در شهرهای قرمز جریمه یک میلیون تومانی و برای شهرهای نارنجی جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در بردارد.
شیرانی خاطرنشان کرد: همچنین تردد در سطح شهرها از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد نیز ممنوع است.
وی با اشاره به آغاز طرح بسیج محله‌محور از هفته آینده، اجرای این طرح در مقابله با شیوع کرونا را بسیار مهم و حیاتی دانست و افزود: تیم‌های محله‌محور علاوه بر نظارت بر محلات و مراکز پرتردد و شلوغ به شناسایی بیماران مبتلا و اطرافیان آنها می پردازند و بدین ترتیب قرنطینه خانگی با جدیت بیشتری در دستور کار قرار می گیرد.
شیرانی با بیان اینکه روزانه حدود ۵۰۰ تست کرونا در استان مثبت گزارش می‌شود، تصریح کرد:با ورود تست‌های سریع از هفته آینده به استان، تشخیص و شناسایی بیماران مبتلا به کرونا از سرعت و گستردگی بیشتری برخوردار می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری، دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات فامیلی را مهمترین دغدغه و چالش استان در مهار ویروس کرونا اعلام کرد و گفت: اگرچه در محدودیت های اعمال شده در ماه‌های اخیر برگزاری هرگونه تجمع نظیر برگزاری عروسی و مراسم ترحیم ممنوع و تخلف اعلام شده بود اما همچنان شاهد برگزاری این مراسم‌ها هستیم که امید می‌رود با همکاری دستگاه‌های نظارتی و انتظامی بتوان در این مرحله از محدودیت‌ها با افراد متخلف برگزار کننده با شدت بیشتری برخورد کرد.
به گزارش ایرنا، در این نشست به بررسی نقاط ضعف و قوت مصوبات و چالش های فراروی اجرای این مصوبات پرداخته شد و فرمانداران شهرستان های شهرکرد، خانمیرزا و لردگان به بررسی مشکلات و چالش های خاص شهرستانهای خود پرداختند.
ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =