دانشگاه علمی کاربردی سند راهبردی اجرا می‌کند

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن بررسی مسائل کلان ستادی، آمایش و پایش بر اجرای ملزومات سند راهبردی این دانشگاه تاکید کرد.

 به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه جامع علمی کاربردی، در جلسه شورای مدیران ستادی این دانشگاه که امروز با حضور محمدحسین امید رییس دانشگاه برگزار شد، ملزومات اجرای سند راهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه امید گفت: در بخش سند راهبردی دانشگاه موضوع رسیدگی به مسائل کلان ستادی، آمایش و پایش دانشگاه با محورت هم افزایی توجه شده است.

وی افزود: در دانشگاه جامع علمی کاربردی، علاوه بر حفظ چارچوب های قبلی باید به موضوع نوآوری توجه خاصی شود.

اجرای دوره های دوآل، برنامه ریزی توسعه برای ۵ ساله آینده، تدوین و تنظیم برنامه های آتی، برگزاری آزمون های استاندارد، اجرای موفق کلاس آموزش های مجازی در بخش نظری و تولید محتوا در شرایط، شیوع ویروس کرونا، وضعیت و سطح بندی مراکز آموزشی، دوره های کوتاه مدت، برنامه های آموزش، پژوهش، فرهنگی و دانشجویی از عناوین مورد بررسی در این سند راهبری بود.

برگزاری آزمون مرحله کشوری بخش معارفی شانزدهمین جشنواره قرآن و عترت

همچنین احمدرضا پیش بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی از برگزاری آزمون مرحله کشوری بخش معارفی شانزدهمین جشنواره قرآن و عترت این دانشگاه خبر داد.

وی گفت: آزمون مرحله کشوری بخش معارفی شانزدهمین جشنواره قرآن و عترت این دانشگاه در اوایل آبان ماه سال جاری با حضور راهیافتگان منتخب مرحله استانی به صورت غیر حضوری برگزار شد و شرکت کنندگان برای کسب عناوین برتر به رقابت پرداختند.

معاون فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی گفت: بخش کتبی جشنواره قرآن و عترت در بخش دانشجویان در ۹ رشته آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با صحیفه سجادیه، آشنایی با نهج البلاغه، سبک زندگی اسلامی ایرانی، پرسمان معارفی، احکام و آشنایی با سیره معصومین(علیهم السلام)، آشنایی با احادیث اهل‌بیت (علیهم السلام) و حفظ موضوعی قرآن کریم و در بخش کارکنان و مدرسان در ۴ رشته آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی قرآن‌کریم، سبک زندگی ایرانی اسلامی و سیره معصومین(علیهم السلام) برگزار شد و اسامی برگزیدگان در نیمه دوم آذرماه سال جاری اعلام می شود.
وی افزود: با شیوع ویروس کرونا و علی رغم مشکلات پیش آمده در کشور، حضور دانشجویان در برنامه¬های قرآنی و جشنواره قرآن و عترت با رشد ۴۰ درصدی همراه بوده که این خود حاکی از علاقه روز افزون دانشجویان به شرکت در فعالیت های قرآنی و دینی دانشگاه دارد. 
پیش بین: برنامه های متنوعی جهت آشنایی دانشجویان با معارف قرآن کریم و سیره اهل بیت علیهم السلام در حال اجراست که امیدواریم تا پایان سال کارنامه قابل قبولی در حوزه بخش ترویج فعالیت های قرآنی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha