۵۵۳ نفر از کادر بیمارستان امام (ره) ارومیه به کرونا مبتلا شده اند

ارومیه- ایرنا- رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه گفت: در راستای ارائه خدمات بهتر به بیماران کرونایی، ۵۵۳ نفر از کادر درمان، اداری و خدماتی این مرکز درمانی به بیماری کرونا مبتلا شده اند که برخی از آنان هنوز عوارض این بیماری را طی می کنند.

علی اکبر نصیری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این تعداد، ۳۳۵ نفر پرستار و کادر درمانی بوده و بقیه شامل ۲۱۸ نفر را کادر اداری و خدماتی این مرکز درمانی تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه تاکنون هیچکدام از کادر درمانی، اداری و خدماتی بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه بر اثر این بیماری جان خود را از دست نداده اند ولی در بسیاری موارد، شاهد عوارض بلندمدت در این افراد بوده ایم.

رییس بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه ادامه داد: تاکنون حدود هزار و ۸۰۰ نفر برای درمان در این بیمارستان بستری شده و حدود ۲ هزار نفر نیز خدمات درمانی را به صورت سرپایی دریافت کرده اند.

نصیری گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان غربی، ۴۴۵ نفر نیز در بخش مراقبت های ویژه بستری شده و ۳۰۷ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: در حال حاضر نیز ۱۶۶ بیمار در بخش کرونایی بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه بستری بوده و خدمات درمانی را دریافت می کنند که حدود ۷۵ درصد ظرفیت این بخش است.

وی اضافه کرد: از حدود ۷۰۰ تخت بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه، ۲۲۰ تخت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در آذربایجان غربی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها