استاندار مرکزی:مسئولان و مردم در تعطیلات کرونایی تعامل داشته باشند

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: نیروی انتظامی، بسیج، سپاه، دستگاه‌های اجرایی و شورای تامین برای اجرای صحیح طرح تعطیلی دو هفته‌ای مهار ویروس کرونا و اجرای قانون؛ با مردم تعامل مثبت داشته باشند.

سید علی آقازاده عصر چهارشنبه در آیین افتتاح قرارگاه جهادی سلامت محله محور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در اراک افزود: هزینه‌های دو هفته تعطیلی برای کشور بسیار کمرشکن است اما به خاطر سلامت مردم باید اجرا شود.  

وی اظهار داشت: این تعطیلی خسارت‌های زیادی به برخی از اقشار وارد می‌کند که راهکار مقابله با  آن همدلی و راه‌اندازی پویش‌های کمک مومنانه است.
وی کارنامه کارنامه سپاه روح‌الله و گروه‌های جهادی بسیج سارندگی این استان در مقابله با ویروس کرونا را درخشان توصیف کرد و گفت: بسیج استان مرکزی در تولید ماسک، ضد عفونی کردن معابر و اماکن عمومی و پشتیبانی از کادر درمان عملکرد مطلوبی داشته که شایسته تقدیر است.
وی ادامه داد: ایجاد قرارگاه جامع شهید سلیمانی از سوی سپاه روح الله استان مرکزی به مثابه حمله به دشمن است و درذصورت برنامه‌ریزی و اقدامات هدفمند می‌تواندنقش موثری در مهار ویروس کرونا داشته باشد.
استاندار مرکزی گفت: اولویت قرارگاه باید مبتلایان به کرونا باشد که به خوبی رهگیری و شناسایی شوند تا مشکلاتی برای جامعه و خانواده خود ایجاد نکنند و البته قطع زنجیره این ویروس باید محور کلیه فعالیت‌ها باشد و همه باید  در این راستا تلاش کنند.
آقازاده ادامه داد: امروز قرارگاه شهید سلیمانی و مجموعه‌های دیگر که مخلصانه برای مقابله با کرونا تلاش می‌کنند چشم امید مقام معظم رهبری و مردم هستند و همه باید کمک کنیم تا در پایان دو هفته تعطیلی نتایج خوب و موثری کسب شود.
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی نیز گفت: مقابله همه جانبه با بیماری کرونا و اقدامات دفاعی در تمام ابعاد با رویکرد کمک به کادر درمان و مدافعان سلامت و کاهش آسیب‌ها، از اهداف مهم تشکیل قرارگاه جهادی و سلامت شهید سلیمانی است که در ۱۲ شهرستان استان به طور میدانی انجام فعالیت خواهد داشت.
سردار محسن کریمی افزود: با توجه به اینکه بهداشت و سلامت یکی از ارکان مهم در جامعه محسوب می‌شود و اگر مورد تهاجم قرار گیرد پیشرفت و تعالی جامعه با آسیب مواجه خواهد شد، تشکیل این قرارگاه به برکت هفته بسیج یک امر ضروری است که نیاز است با مشارکت و هم افزایی کلیه دستگاه‌های مسئول و نقش‌آفرینی مردم در راستای تحقق اهداف آن  گام برداشت.

وی بیان کرد: قرارگاه جهادی سلامت محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی با هفت کمیته تخصصی دایر شده که ریاست آن با استاندار است و  معاونان دانشگاه علوم پزشکی در آن عضویت دارند و فرماندهی عملیاتی و میدانی نیر به سپاه روح الله واگذار شده و وظیفه تمامی مجموعه‌ها و دستگاه‌های دیگر در ساختار و سازمان این قرارگاه مشخص شده است.

سردار کریمی اظهار داشت: « آموزش و همراه‌سازی»، «منابع انسانی و سازماندهی»، «نطارت، پایش و ارزشیابی»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، « فرهنگی، روابط عمومی، رسانه و اطلاع رسانی»   «گروه‌های جهادی» و «حمایت از نیازمندان» عنوان کمیته‌های این قرارگاه هستند که مسئولیت‌ها و اهداف آنها به خوبی دیده شده است.

بر اساس اعلام سیما سادات لاری  سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور تا ۲۸ آبان ۹۹  به ۸۰۱ هزار و ۸۹۴ نفر  و شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۹۴۱ نفر رسیده و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha