ایجاد ۱۵۳۳ فرصت شغلی در کمیته امداد استان و ۲ خبر از دانشگاه یزد

یزد _ ایرنا_ معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: این نهاد امسال ۱۵۳۳ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت خود ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، امیر زین‌العابدین قمی با اشاره به تمرکز این نهاد بر توانمندسازی اقشار نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، اعطای وام و کمک به بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغال پایدار، گفت: کمیته امداد استان یزد در هفت‌ماهه امسال بیش از ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی وامدادی برای ایجاد اشتغال جامعه هدف تحت حمایت پرداخت کرده است.

وی افزود: توسعه مشاغل خانگی، خرد و زودبازده با اولویت تولید روستایی و صنایع‌دستی، ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی با رویکرد توانمندسازی گروه‌های هدف در عرصه‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنعت، معدن و خدمات و همچنین مدیریت زنجیره‌های تولیدی و دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی، صنایع‌دستی در مناطق محروم ازجمله رویکردهای این نهاد در توانمندسازی محرومان است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه ۱۶۷ مورد از تسهیلات پرداختی مذکور برای توسعه و تکمیل طرح‌های اشتغال بوده است، تصریح کرد: ۸۱ درصد وام اعطایی در بخش خودکفائی، ۱۸ درصد توان‌افزایی و یک درصد کارانگیزی پرداخت‌شده است.

کارآفرینان یزدی، فعالان کسب‌وکار، و دستگاه‌های اجرائی استان می‌توانند مزیت‌های شغلی شهرستان‌ها را از طریق سامانه "مزیت سنجی شغلی" کمیته امداد به آدرس www.maziyatjob.emdad.ir استخراج کنند، در این سامانه مزیت سنجی و اولویت‌بندی کسب‌وکارهای موجود در هر شهرستان بر مبنای یک روش تحقیق انجام‌شده است، در این روش تحقیق، یک شناسنامه برای هر شهرستان و یک شناسنامه برای هر کسب‌وکار در رسته‌های شغلی مختلف همچون صنعت، خدمات، صنایع‌دستی، صنایع غذایی، باغداری، طیور، دامداری، صنایع تبدیلی و تکمیلی، زراعت و شیلات تدوین‌شده است.

***

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، تعداد ۸۰۰ جلد کتاب را به کتابخانه مرکزی دانشگاه یزد اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد رییس کتابخانه مرکزی دانشگاه یزد در این زمینه گفت: کتاب‌های اهدایی در موضوعات متعدد علمی، دانشگاهی و عمومی است و بزودی با انجام امور فهرست‌نویسی آن‌ها در دسترس علاقه‌مندان در رشته‌های علوم‌انسانی و اجتماعی، علوم پایه و فنی مهندسی قرار خواهد گرفت.

عباس عسکری اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۸۲ هزار نسخه منبع فارسی و حدود ۵۰ هزار نسخه منبع لاتین در این کتابخانه موجود است. وی افزود: در این کتابخانه همچنین بالغ بر ۲۷ هزار عنوان منبع الکترونیک و ۱۳ هزار و ۸۷۰ عنوان پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی نیز در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

***

در مرحله کشوری سی و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان در بخش آوایی دو نفر از دانشجویان دانشگاه یزد توانستند به مقام اول و سوم این مسابقات دست پیدا کنند.

در مرحله کشوری این جشنواره دربخش آوایی، فائزه السادات قریشی نسب دانشجوی دانشگاه یزد موفق به کسب مقام اول خواهران در رشته حفظ کل قرآن کریم و امیرحسین عطارزاده نیز از این دانشگاه موفق به کسب مقام سوم برادران در این رشته شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =