رییس‌جمهوری گرجستان:آمریکا آمادگی احداث پایگاه در کشور ما را ندارد

باکو - ایرنا - «سالومه زورابیشویلی» رییس جمهوری گرجستان اعلام کرد: فکر نمی‌کنم آمریکا آمادگی احداث پایگاه نظامی در کشور ما را داشته باشد .

به گزارش پایگاه خبری " نیوز گئورگیا "، زورابیشویلی امروز (چهارشنبه) در یک مصاحبه رادیویی افزود: بعید می‌دانم آمریکا برای استقرار پایگاه نظامی خود در گرجستان که می‌تواند توجه روسیه و نیز گروههای تروریستی بسیار فعال در منطقه ما را جلب کند، آماده باشد .

وی در عین حال آمریکا را شریک راهبردی مهم گرجستان عنوان کرد و گفت که تفلیس نیز یک شریک قابل اعتماد و شناخته شده برای واشنگتن است .

رییس جمهوری گرجستان با اشاره به افزایش تعداد ناوگان دریایی آمریکا در «دریای سیاه» افزود که از نظر راهبردی این دریا برای آمریکا خاصی دارد.

زورابیشویلی همچنین با اشاره به این که گرجستان نیز در کنار دریای سیاه قرار دارد و در ساحل دیگر این دریا کشورهای عضو ناتو از جمله رومانی و بلغارستان هستند، اضافه کرد: ما در حال آماده‌سازی هستیم تا دریای سیاه به پیوند مهمتری بین گرجستان و ایالات متحده تبدیل شود .

وی روابط نظامی مستقیم گرجستان با آمریکا و ناتو را برای دفاع بهتر از کشورش مهم ارزیابی کرد .

رییس جمهوری گرجستان با تاکید بر این که منطقه و جهان نیاز به قفقاز صلح‌آمیز، با ثبات و دمکراتیک دارد، گفت: سفر وزیر امور خارجه آمریکا به تفلیس نشانه  اهمیت گرجستان، قفقاز و دریای سیاه برای واشنگتن است .

"مایک پمپئو " وزیر امور خارجه آمریکا دیشب برای دیدار دو روزه وارد تفلیس پایتخت گرجستان شد .

وزیر امور خارجه آمریکا امروز ( چهارشنبه ) با سالومه زورابیشویلی رییس جمهوری، " گئورگی گاخاریا " نخست‌وزیر و " داوید زالکالیانی " وزیر خارجه گرجستان و همچنین در ادامه با "ایلیا دوم" اسقف اعظم این کشور و جمعی از مسوولان  و نمایندگان جامعه مدنی گرجستان دیدار کرد .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =