۳۰ درصد از جاده‌های استان اردبیل چهاربانده هستند

اردبیل - ایرنا - استاندار گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد از جاده‌های این استان چهارخطه هستند و با اجرای پروژه‌های در دست اجرا مجموع جاده‌های چهارخطه به ۵۰۰ کیلومتر می‌رسد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در آیین کلنگ‌زنی پروژه چهارخطه کردن جاده اردبیل ـ سرچم از سمت زنجان اظهارداشت: ۳۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان طی سه سال آینده چهاربانده خواهند شد که ۷۰ درصد از این جاده‌ها را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال‌جاری ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار جاده‌سازی راه‌های اصلی استان بوده است، گفت: با توجه به حجم عملیات اجرایی ، اردبیل به نقطه امید بخش در چهار سال آتی می‌رسد.

او افزود: جاده اردبیل ـ سرچم به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین جاده‌های استان اردبیل در ارتباط با مرکز کشور است و برای پیشگیری از میزان تصادفات و تسریع در تردد نیازمند توسعه و تعریض بوده که بوده که قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) بخش دیگری از اقدامات خود را در ۴۵ کیلومتر از سمت زنجان به اردبیل آغاز کرد.

وی ادامه داد: علاوه بر این پروژه‌ها، پروژه گرمی به بیله‌سوار که از سال گذشته آغاز شده به طول ۵۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان آغاز شده که یکی دیگر از پروژه‌های جاده‌ای قرارگاه خاتم‌الانبیا در استان است.

استاندار اردبیل تشریح کرد: در راه‌ها و جاده‌های استان اردبیل فعالیت‌های گسترده‌ای آغاز شده که در شمال استان نیز جاده پارس‌آباد تا سه‌راهی مشگین شهر به طول ۴۵ کیلومتر با قراردادی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) احداث خواهد شد.

او  گفت: اعتبارات زیرساختی استان رشد مناسبی داشته به‌طوری‌که سال گذشته کل اعتبارات در حوزه راه استان ۱۶۰ میلیارد تومان بوده که امسال این رقم به ۴۵۰ میلیارد تومان افزایش و تا به امروز ۳۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

بر اساس تفاهم‌نامه استانداری اردبیل با قرارگاه خاتم‌الانبیا پروژه‌های جدیدی برای اجرا درنظر گرفته شده که احداث بزرگرراه پارس‌آباد - مشگین‌شهر، ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی با اختصاص پنج هکتار زمین در منطقه پیله‌سحران اردبیل برای ساخت واحدهای مسکونی و اجرای طرح مطالعاتی راه‌آهن اردبیل - مغان از جمله آنهاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =